Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ha most meg nem...

Szerintetek ha most meg nem merek masok elott beszelni es felek is akkor jo ugyved lehet egyszer belolem?

Figyelt kérdés

Nincs onbizalmam ezert nem merek beszelni. Most fogom kezdeni a jogot jovore es felek.

Ha azt erzem hogy valaki okosabb nalam akkor teljesen elmegy az onbizalmam es tobbnek erzem azt a valakit magamnal. Pl ha egy targyalason lennenk akkor meg sem mernek szolalji vagy mi?

21/L


2017. nov. 27. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
egy síma ügyvédnek nem kell napi szinten vitáznia
2017. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha bátortalan vagy. akkor nem nagyon. De dolgozhatsz egy hivatalban, ahhoz is jog kell, vagy közszolgálati egyetem, de mind2 jó. Érdekel a közigazgatási jog?
2017. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de ahhoz meg kell tanulnod szerepelni.
2017. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ügyvédnek ilyennek kell lenni, mint milyen ebben a kérdésben van leírva:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Ha nem vagy ilyen, ügyvédként semmire se mész. Jogi végzettséggel felvesznek majd valahová aktakukacnak, de ügyet nem fognak rád bízni, mert ha nem vagy egy gerinctelen féreg, akkor a jogban nem fogsz érvényesülni. Nem az győz soha egy tárgyaláson, akinek igaza van, hanem az, aki szemét féreg, kiforgat másokat, letapos, átgázol stb. Így megy ez.

2017. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jogász vagyok, de személyes okok miatt pillanatnyilag szüneteltetem a szakmát. Nem olyan régen végeztem, annyit elmondhatok, hogy rajtad áll, hogy milyen ügyvéd akarsz lenni. Ha megelégszel az irodai munkával, akkor szerződések készítésével, jogi tanácsadással meg tudsz élni perek elvállalása nélkül is, de ehhez fontos, hogy felépíts egy ügyfélkört. Ha peres ügyvéd akarsz lenni, aki sok ügyet elvállal, akkor nagy önbizalommal kell rendelkezned, de ezt az elkövetkező 5-6 év oktatás és kemény vizsgák alatt magadra tudod szedni. A lényeg az, hogy kb. másod, harmad éves korodban már nagyjából tudni fogod, hogy a jog mely területén szeretnél majd dolgozni.
2017. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!