Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetne úgy élni mint az...

Lehetne úgy élni mint az amerikai indiánok?

Figyelt kérdés

Nagyon divatos lett a jurtában élés de én pl szívesebben élnék tipiben.

Hol lehet olvasni vagy ismeretterjesztő filmet nézni az életükről? Gondolom télen délre vándoroltak nyáron északabbra. Tipikben aludtak és közösségekben éltek, alapvetően vadásztak, halásztak. Lovon közlekedtek? Mit lehet még tudni?

Valaki megadná a kiinduló pontokat? Már bérelek egy földet a balatonnál ahol sosem éreztem magam jól a házban, régóta gondolkodom egy tipi vagy jurta felépítésén.


2017. dec. 7. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne, de akkor csak annyian lennénk, mint ők.

A mongoloknál van még ilyen, hogy ragaszkodnak az életmódjukhoz - de már alig bírnak költözni, ők is annyian vannak. Van, hogy csak a költözés kedvéért mennek 200 méterrel odébb.

2017. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én csak egyedül élnék így. Úgy értve nem úgy értem, hogy az egész társadalom, csak én nyáron tipiben húznám meg magam a balatonnál. Ennyi.
2017. dec. 7. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az ottani önkormányzatot, hogy lehet-e.

Villany ugye nem kell?

Mert ha igen, és nincs szilárd házad, akkor beviszik ugyan, de nagyon drágán.

2017. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a napelem?
2017. dec. 7. 18:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Használhatod, ha nem kötöd rá a közösségi hálózatra.

Itt is van valami szabvány, hogy milyen lehet (városkép, magasság, stb).

Mondjuk enyhén fura lesz a tipi mellett.


De engedelmeddel: ez nem tudományos kérdés, hanem jogi.

Szólok a moderátornak, hogy tegye át.

2017. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Balaton környékén elég kevés a bölény, szerintem hamar megtámadnál egy hamburgerest egy dupla sajtburgerért meg a pultos skalpjáért...
2017. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként mivel internetről dolgozom, csak napelemre, mobilnetre és egy laptopra lenne szükségem, mivel pénzt keresek, így természetesen a termelői ételeket meg tudnám magamnak venni, illetve az élelmiszerboltot is látogatnám. Igen, hamburgerest is. Szóval nem 100%-ban gondolok indián életre.
2017. dec. 7. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!