Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire szívás lenne...

Tényleg ennyire szívás lenne ha valaki önzetlen?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy mindig valamilyen formában ráfázok akkor ha valakivel kedves vagyok. Főleg ha pénz vagy bármilyen nagyobb érték van a dologban.

pl. amik nemrég történtek:


-Egyik (volt) legjobb haverommal azért vesztem össze egy életre mert ingyen bérbe adtam neki a lakásomat Budapesten fél évre. De ő úgy gondolta, hogy több évre adom neki oda, és ezért ő egy életre megsértődött mikor mondtam költözzön ki.

-Festőnek aki dolgozott a lakáson előre odaadtam a pénzt karácsony címszó alatt, cserébe hogy befejezze még idén. Nem hogy nem fejezte be hanem egyáltalán nem is jött azóta ha meg felkeresem a szemembe hazudik minden egyes alkalommal.

-Ismerősöknek kölcsön adok, soha az életben nem látom viszont azt a pénzt. Csak akkor kapom vissza ha a nyakára járok és ki nem húzom belőle.


Ezek felsorolva csak az elmúlt egy évben fordultak elő.

És hát persze minden kedvesség után egy félnótássá válok amiért kisegítek másokat, rosszabb esetben pedig egy örök ellenséget szerzek a segített fél személyében. Egyetlen egy alkalom nem volt még az életemben amikor valakivel szemben nagy mértékben önzetlen voltam és jól jöttem ki a végén.


2017. dec. 14. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. Az önzetlenség sokszor visszaüt. Viszont szerintem minden esetben a másik, önző fél az egyetlen, aki ezen igazán veszíteni tud.


Gondolj bele, te elveszíthetsz ugyan több tízezer forintot, viszont a másik fél a becsületéről mondott le ezért a pénzért cserébe. Neked rövid időn belül újra lehet pénzed, ő viszont egy gerinctelen féreg marad továbbra is. (mert ugyebár kevés az esély, hogy hirtelen gyökeresen megváltozzon.)

2017. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Te ugyan olyan vagy mint èn.

Nekem az esik àllandòan rosszul, hogy a saját baràtomnak önzetlen adok ha kell de nèha màr èn èrzem mintha ki akarna hasznàlni.

2017. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hisz megválaszoltad magadnak...:D
2017. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha velem önzetlen vagy biztosan nem bánod meg, max azt, amit válaszul adok....ezt nem érdemeltem még ki, de köszi;)


Attól, hogy valaki köszön neked s mosolyog még nem érdemel bizalmat, azt ki kell érdemelni.Vannak, ilyen naiv ismerőseim s vérig sértenek azzal is, hogy mennyivel tartozom neked dumával, amikor lótasz segítség volt részemről, de megszokták már ilyesmire is a lehúzást.


Ha valakit megbízol sose fizess előre s aki elfogadja, azt sose bízd meg.Előleg olykor belefér, de komoly indok s igazolás kell róla.

2017. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!