Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a zsidók a leggazdagabb,...

Miért a zsidók a leggazdagabb, legbefolyásosabb emberei?

Figyelt kérdés

Nézzük New Yorkot vagy az USA-t. Az összes nagy bankár, cégvezető zsidó.

Kivétel nélkül orvosok, gyógyszerészek, vegyészek, ügyvédek, bankárok. Itthon is például Richter Gedeon is zsidó volt.

Ennyi odafigyelnek a gyerekekre, fontos náluk a tanulság? Még egy átlag magyar embernek az is gond hogy 18 éves koráig eltartják a gyereket.


2017. dec. 16. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy gond. Ennek egyébként az az oka, hogy mivel évezredekig diaszpórában éltek és sokkal összetartóbb a közösség, mint a legtöbb nép, másrészt a középkorban nem lehettek tisztviselők, katonák végképp nem, ezért a többség kereskedő lett. Amúgy rengeteg gazdag ember nem zsidó. Olajsejkek, Putyin, itthon is... A magyar elit nagy része (nem az oligarchák) nem zsidó. Gattyán György, Demján Sándor stb...
2017. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy nagy összetartás van közöttük, meg el tudnak vegyülni a normál emberek között, mivel nem pulzálnak, vörösek, kékek, zöldek, feketék.

Nézd meg Hollywoodot, szinte mindegyik zsidó, aki meg nem az, és véletlen beszól, leírta magát. Lásd Mel Gibson.

2017. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Okosabbak, mint az átlag, ez tény, és ezt ki is használják. Nem is lenne ezzel semmi gond, ha nem lennének ennyire sunyi, alattomos, másokat hátba támadó gyáva népség...
2017. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Isten megáldotta őket ilyenformán..


Nem mindig okosság, ügyesség, gonoszság gyümölcse sokszor csak jó a szerencsefaktor

2017. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Talmud miatt. Bár nem vagyok Talmud tudós, de abban a kötetekben magyarázzák a Tóra kijelentéseit. Nagyon sok zsidó bölcs fejtegetése olvasható a Talmudban. Oda-vissza okoskodnak, hogy eljussanak egy pontba, ahol már minden egyenes.


Pl. Törvény. Pénteken ne egyél almát.


- Akkor szombat ehetek?

- Igen.

- De mi van, ha nagyon éhes vagyok pénteken, és csak alma található otthon?

- Ne egyél almát pénteken, így szól a törvény.

- De ha az orvos rendeli el számomra?

- Nos, az esetben egy egy zöld alma fogyasztható.

- De a törvény szerint tilos almát enni pénteken.

- Ha az életed múlik a dolgon, ehetsz almát pénteken.



Gondolom a gazdasági kérdésekben is minden eshetőségre felkészülnek, olyan szőrszálhasogató aprólékossággal, hogy az már talán egy Gój számára túlzó.


Mindjárt megyek a boltba. Nincs messze kerékpárral megyek. Hogy érzem magam? Jól. Mi lesz, ha félúton defektet kapok? Hogy fogom érezni magam. Jól. Miért? Mert számítottam rá. Ha a pénztárnál veszem észre nem hoztam magammal bankjegyet? Ilyen nem fordulhat elő. Miért? Mert mindenre figyelek, amire te nem.

2017. dec. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek okai vissza nyúlnak a középkorba,a zsidókat akkoriban a legtöbb szakmából kitiltották,de voltak bizonyos hívatások amik nyitva maradtak előttük,pl bankár stb.Ezek akkoriban nem is voltak úgy elterjedve,aztán a tehetősebb zsidók kölcsönöket adtak pl a földesuraknak amire jött rá a kamat.Mi úgy tanultuk töriből hogy sok zsidó család ezért gazdag,ezért sok közöttük a bankár.De ennek lehetnek más okai is biztos.
2017. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!