Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El fog tűnni a generációk...

El fog tűnni a generációk közötti zenei izlésben való különbség?

Figyelt kérdés
A 90-es évek elején megjelent elektronikus zene és a mai között egyáltalán nem hallani a különbséget mint a korábbiakhoz képest.

2017. dec. 28. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Elektro-ról nem tudok nyilatkozni, de ha még a rock/metal zenét is veszem alapul, akkor is sületlenség.
2017. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem, mindig lesz új műfaj amit csak a fiatalok tartanak zenének és hajlandóak meghallgatni.
2017. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még akkor is, ha nincs különbség, egy tinédzser nem fogja ugyanazt a zenét hallgatni, mint az "öregek", vagy nem fogja bevallani. Hacsak nem jön megint divatba, mint most a grunge...
2017. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Ezt pl. még a "16 évesem" sem csípi, én meg imádom !


[link]

2017. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na de most nem nagyon van olyan műfaj amit csak a fiatalok hallgatnak.

Egy mai 45 év körüli ugyanúgy rajonghat az elektronikus zene iránt int egy mai 10-20 éves. Pl. A nagyon durva "ipari techno" ami nagyon cool volt mert az idősebbek csak zajnak hallották) is már 20 éves lassan.

Rock-metall-ban mi az a nagy változás ami a 80-90-es években nem volt?

(azon kívül, hogy ma már nincsenek olyan jó gitár szólók mint akkor)

2017. dec. 29. 00:35
 6/10 anonim ***** válasza:

eltűnni nem nagyon fognak a különbségek...


az új műfajok hallgatásának és felemelkedśének pont az az egyik célja, hogy a fiatalok valamilyen módon elkülönüljenek a felmenőiktől, akár még zenei ízlés terén is (ez egyfajta lázadási folyamat része)..


Persze lehet, hogy néhány "felnőtt" fogja kedvelni az új zenei stílusokat, de nem ez lesz a jelemző tendencia.

2017. dec. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ha nincs különbség hangzásban a mostani elektronikus és a 20+25 évvel ezelőttihez képest akkor nem lesz más választása mint ugyanazt a stílust kedvelni amit a szülők, nagyszülők.
2017. dec. 29. 14:46
 8/10 anonim válasza:
Ma fiatalok zenei izlése között is különbség van ( én klasszikust hallgatok s ki nem állhatom a rockot, más viszont metált hallgat és nem szereti a romantikus zenét, megint más csak hangszerest stb). Ha közöttünk ekkora a különbség, tárgytalan a generációk közötti különbségről beszélni :) 22F
2017. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de rajtad kívül szerinted még hányan hallgatnak a te korosztályodból klasszikust? szerintem 0,01%
2018. jan. 21. 12:52
 10/10 anonim válasza:
Rajtam kívül? Nagyon sokan ;) A kollégáim kb 40%-a. Attól is függ, hogy milyen társadalmi rétegről beszélünk. Én magam középszintűnek tartom. De pl hasonlítsuk csak össze a magas körökben forgolódó embereket (akiknél a minőség a fontos) és egy falusi mindig mulató társaságot, akiknek bármi jó amin szórakozhatnak. Hasonlítsunk össze egy családi traumákkal rendelkező lázadó személyt, akit a rap és a rock köt le egy kiegyensúlyozott személlyel, aki a harmóniát kedveli. Sok részlet van, ez is tudomány!
2018. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!