Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szakirodalom a szorongásról?

Szakirodalom a szorongásról?

Figyelt kérdés

Az atkinson-pszichológiába csak megközelítéseket írnak, de én arról olvasnék, hogy konkrétan mi vált ki neurotikus szorongást.

Valaki esetleg a pszichoanalitikus megközelítésről tudna valamit?


,,...a neurotikus szorongás az id elfogadhatatlan (elsősorban szexuális és agresszív) impulzusai és az ego, valamint a szuperego által állított korlátok közötti belső konfliktusokban gyökeredzik."


Szóval pl. itt az érdekelne hogy ezek a konfliktusok hogy jönnek létre, mi által, miért, miből?


De ha bárki tud a többi megközelítésről az is érdekel. Pl. biológiai szempontból.



2017. dec. 29. 02:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és miből lehet megállapítani, mitől függ, hogy valakinek milyen irányból kell megközelíteni a szorongását?


pszichoanalitikus(belső konfliktus)

behaviorista(tanult, külső események hatása)

kognitív(valóság irreális értékelése)

biológiai


Ezek közül.


Vagy nincs konkrét igazság, csak feltételezések?

2017. dec. 29. 05:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét igazság, ezek különböző megközelítések, eltérő pszichológiai iskolák, szemléletmódok.


Ami egzakt, megközelítéstől független, az a DSM-5, ez alapján történik a diagnosztika, itt részletesen taglalnak szorongással kapcsolatos zavarokat.


A pszichoanalitikus megközelítéssel kapcsolatban azt ajánlom, hogy Freud vagy Jung munkáit olvasgasd mélyebben.


Egyébként az Atkinson egy átfogó tankönyv, laikusok és pszichológia szakosok számára, ami a felszínt kapargatja a legtöbb témával kapcsolatban, csak az alapokat adja meg az ember tanulmányaihoz. Egyáltalán nem javaslom, hogy ebből akard megérteni önmagadat, netalántán öngyógyítást végezz ebből kiindulva!

2017. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem szabad elfojtani,mert minden problémát az okozza.

Szeretkezni kell. Akik nemileg visszafogottak,azok agresszívebbek.

2017. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó ezzel vitatkoznék. Van egy szerzetes ismerősöm aki nem él szexuális életet, de életem során nem találkoztam nála nyugodtabb emberrel. Szerintem ez kicsit összetettebb ennél.
2017. dec. 29. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!