Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyermekszegénység?

Gyermekszegénység?

Figyelt kérdés

Ezt pár hete találtam: [link]


A második oldalon, az 1a ábra most a lényeg. Mikor megkerestem rajta Magyarországot eléggé meglepődtem azon a 31,9%-os eredményen. Ez igaz lehet? Mint írja ez azoknak a gyerekeknek a százaléka, akiknek a felsorolt 14 tételből legalább 2 nem adott. Kíváncsi voltam hogy az osztályban (átlagos középiskola, Veszprémben) ez az arány mennyire jönne ki, így megkérdezgettem az osztályból mindenkit (ofő órán kitöltettem velük). Az jött ki, hogy átlagosan 5,14 követelményt nélkülözünk. 25-en vagyunk, összesen 6-an voltak akik 2-nél kevesebbet jelöltek be. Ez nálam 76%-ot jelent. Utána az osztályfőnökkel is megbeszéltük, hogy igen, elég durva eredmény. Annyit mondott hogy azért vannak sokkal rosszabb helyek is, de mikor mondtam neki hogy az országos adat 32%, akkor leesett az álla. Nem tartja hitelesnek, meg nekem is elég kevésnek tűnik. Ha itt, Veszprémben ahol azért nincs általánosságban olyan nagy szegénység ez jött ki, akkor mi lehet máshol?



2018. jan. 3. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra azért kérdés, hogy 1. mennyire értették a kritériumokat, 2. bizonyos dolgok valóban pénzhiány vagy inkább rossz életmódbeli szokások miatt hiányoznak - akár a szülő, akár a gyerek részéről. Gondolok itt pl. a mindennapi friss zöldség-gyümölcsre, könyvekre, rendszeres szabadidős tevékenységre (az ott felsoroltakra), szabadtéri eszközökre. Nem mindegy, hogy pénz nincs rá, vagy igény a gyermek részéről.:-)
2018. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek baromi nehezen mérhető dolgok, küzdenek is vele kutatók. Pár példa: A 13. pont mások meghívására sokszor nem annyira anyagi kérdés, hanem a szüők hozzáállásáé. Vagy teszem azt én sem eszem minden nap friss zöldséget vagy gyümölcsöt, pedig megengedhetném, de nem kívánom mindig. Az is elég relatív, hogy mi az "új" ruha. Nem kell ezeket a felméréseket annyira komolyan venni, a szegénység eleve mindig egy relatív fogalom, aki ma szegény, 200 éve akár gazdagnak számítatott volna. A fenti "okos" felmérés alapján ha egy gyerekhez nem hívnak vendégségbe más gyereket, és nem eszik minden nap friss zöldséget, akkor máris "szegény". Marhaság, lássuk be.
2018. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez igaz, jó meglátás. Amúgy összegezve ilyen adatok jöttek (kérdés szám, és hogy hányan vannak így):


1) 1

2) 8

3) 12

4) 0 (itt belevettük, hogy a könyvtárból sok minden kikérhető, plusz internetről is le lehet sok mindent tölteni)

5) 10 (ez valós, ennyiünknek nincs lehetősége saját eszközt, például egy kerékpárt vásárolni)

6) 8 (de az előbbi pont nem akadályoz szerencsére minden tevékenységben)

7) 4

8) 3 (ez is valós, sokan már most dolgozgatnak hogy be tudjanak iskolába járni)

9) 2

10) 4 (ez otthonokra vonatkozik, mondjuk többünknek nincs saját internetezésre alkalmas eszköze ennél, így inkább azt kellett volna felmérni...)

11) 7

12) 5

13) 3

14) 5


A zöldségesnél valóban olyan lehet, hogy az is bepipálta aki azért nem eszik mert nem szereti, holott megoldható lenne.

2018. jan. 3. 18:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Aha. És hány orvosilag igazoltan fehérje- és vitaminhiányos, alultáplált gyerek jár az osztályotokba? Valószínűleg egy sem. A labda is szabadtéri eszköz, nemcsak a mountainbike.:-) Iskolai rendezvényekre, osztálykirándulásra osztálypénzt szoktak szedni, 3 gyerekem járt suliba, soha nem láttam olyat, hogy azt ne tudná valaki befizetni, internetkapcsolatod pedig szemmel láthatóan van, nem az a kérdés, van-e kizárólagosan saját tulajdonú eszközöd hozzá. A két utolsó kérdés (meg a rá adott válaszok) tényleg vicckategória (különösen annak fényében, hogy a karácsonyi időszakban a kiskereskedelem hazai forgalma 1000 milliárd forint felett volt), ahogy a 11-esre adott válaszok is. Nem hiszem, hogy még alsóneműből is kizárólag használt cuccaik vannak.:-)
2018. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4: Köszönöm a választ.

"És hány orvosilag igazoltan fehérje- és vitaminhiányos, alultáplált gyerek jár az osztályotokba?"

Egy sem. Egy valaki van úgy, hogy általában ha tudunk szoktunk neki adni 1-1 szendvicset, mert nincs pénzük megfelelő étkezésre, de azt is inkább haza szokta vinni a kisebb testvéreinek.

"A labda is szabadtéri eszköz, nemcsak a mountainbike." Ez igaz. Mondjuk csak 6-7-en szoktunk focizni órák után. De senki nem vállalt volna be egy saját labdát, még jó hogy az iskolában akad.

"Iskolai rendezvényekre, osztálykirándulásra osztálypénzt szoktak szedni" Ez nálunk is így van. Idén is már volt szülői értekezlet ez ügybe. Az lett végülis megszavazva, hogy elmegyünk a szomszédos kilátóba. Eredetileg Komáromba szerettünk volna menni, de épp a pénz miatt azt vissza kellett vonni, mert csak 13-an tudtunk volna jönni. Hogy ez mennyibe került volna azt nem tudom.

"internetkapcsolatod pedig szemmel láthatóan van" Nekem van, négyünknek nincs.

11-est úgy értelmeztük, hogy kinek van fél évnél újabb ruhája. A használtat nem úgy vettük, hogy turkált vagy hasonló.

2018. jan. 3. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt alapvető félreértés van. Nem az kell, hogy a gyerek magának vegyen kerékpárt, hanem hogy a családja meg tudja venni, ha akarja.


Meg az ilyen felméréseket az is torzítja, melyik nép mennyire panaszkodós. Nálunk imádnak panaszkodni az emberek, ez is torzíthat, végül is ezek mind önbevalláson alapuló felmérések.

2018. jan. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!