Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a holnapi...

Hogyan éljem túl a holnapi német órát meg az összes német órát így?

Figyelt kérdés

Németen mellettem ül az a fiú akibe totál belevagyok zúgva! És ez most elég cikisen fog hangzani, de félek tőle. Igen tudom, hogy gáz, de komolyan a haláltól nem félek ennyire mint tőle. Amikor a közelembe van rettenetesen zavarba jövök, fejtől-lábig teljesen remegek és a kezem annyira izzad mintha kezet mostam volna és vizes lenne. Nem tudom megfogalmazni, hogy mitől félek csak egyszerűen minden németen rettegek amikor ott ül mellettem. De persze német óra után mindig jól érzem magam, hogy milyen jó volt, hogy ott ült mellettem. Tehát ez a "félelem" csak órán van. Vannak páros feladatok amikor vele vagyok párba és olvasni kell egymásnak a párbeszédet ami a táblán van. Olyankor azon izgulok, hogy valamit rosszul ejtek. Meg a tanár is sokszor beszél hozzám, akkor meg attól félek, hogy valamit rosszul mondok.(Mert Angliába járok suliba, még csak 3 hónapja kezdtem)

Ezért is beszél hozzám sokat a tanár, de én félek hogy valamit rosszul mondok. Úgy érzem mintha én lennék a béna mellette aki nem beszél teljesen angolul (már nagyon jól megy az angol de még nem tökéletes) ez is olyan rossz. Mi van ha ő a hátam mögött kibeszél, hogy nem tudok angolul, miközben én sóvárgok utána és miatta félek a némettől.És már német előtti órán annyira rettegek, hogy az újjaim már zsibbadnak és nem csak a kezem izzad de én is. Vagy izzadok órán ( akkor attól félek, hogy izzadság szagom van) vagy pedig kiráz a hideg és remegek.


Ha hosszú lett akkor bocsi. De remélem mondtok pár tippet, hogy mit kéne tennem, hogy eltereljem a figyelmemet arról, hogy ő ott van mellettem. Egész órán alig várom már az óra végét. Egész végig az ölembe gyűrködöm az izzadt kezemet annyira izgulok. Próbálok figyelni az órán, de az még nem tereli el a figyelmemet. Próbálok másra gondolni de nem megy. Milyen tanácsokat ajánlotok? Holnap is lesz németem és már most stresszelek miatta. Tudom, nem nagyon hallottatok még ilyenről mint én, de azért remélem tudtok mondani valamit amiért nem izgulok majd annyira. Segítsetek kérlek! (Bocsi ha van helyesírási hiba)



2018. jan. 11. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha hibázol, attól ne izgulj, a legtöbb ember nem a tökéletes embereket kedveli, sőt..

A hibázás szerethető, én legalábbis így vagyok vele.

Lásd a legnagyobb komikusokat, mind erre építenek.

Ha viszonzatlan marad a szerelem, ne légy dühös, csalódott, legfőképp ne csalódj a fiúkban, nem vagyunk egyformák.

2018. jan. 12. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedves vagy! :)
2018. jan. 12. 08:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Istenem, de édi vagy! Tudnod kellene, hogy az angolok mentalitása teljesen eltérő a miénktől. Értsd: Lehet te úgy gondolod, hogy a hátad mögött kibeszél, de sokkal valószínűbbnek tartom, hogy cukinak tartja az akcentusod. A britek befogadóak és elfogadóak, úgyhogy emiatt ne stresszelj! Persze, tudom nehéz ezt egyik napról a másikra megváltoztatni, de idővel el fog múlni. X
2018. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm as utolsó választ is! Az az igazság, hogy már tényleg azt hiszem, hogy rólam beszél. Matekon mögöttem ül és a barátaival (lányokkal is) mindig hallom, hogy nevetnek valamin. Meg, néha hallom, hogy rólam beszélnek. Azt nem értem mit mondanak rólam, de azt hallom, hogy rólam beszélnek és közben röhögnek. Ez nekem nagyon rosszul szokott esni, de már túl vagyok rajta. Minden matekon ez van szóval már megszoktam. És emiatt már úgy érzem, hogy nem vagyok belé szerelmes. Megbíztam benne, de õ kibeszélt sajnos :(

De ez már több hete történt szóval már nem panaszkodok miatta. Egyszerūen nem figyelek rá és kész! Elengedem a fülem mellett amit mond/mondanak rólam.

De utólag is köszönöm a válaszokat! :)

2018. febr. 4. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!