Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert, aki...

Ismertek olyan embert, aki ébresztő nélkül fel tud kelni 5-kor vagy korábban? :D

Figyelt kérdés

Ami azt illeti (ha nem kell dolgozni menni)

akkor ha én 9-nél hamarabb akarok fel kellni, akkor ébresztő kell. Úgy hallottam, hogy vannak akik 4-5-6kor fel tudnak kellni maguktól, na azt nem tudom elképzelni, hogyan csinálják. :D

Tényleg fel lehet kellni olyan korán ébresztő nélkül? Én hiába alszom el este 11-12 körül, akkor sem bírok felkellni ébresztő nélkül 9-nél előbb. Sőt, a 9kor se nagyon. Szinte óramű pontossággal 9:30-kor kelek, független akkor, mikor alszom el. Ha hajnali 4-kor alszom el, akkor is 9:30-kor kelek magamtól. Ha este 11-kor, akkor is 9:30. De egy kicsit eltértem a tárgytól. :D

Szóval tényleg vannak olyan emberek, akik maguktól képesek reggel 4-5kor felkelni? :D vagy 6 óra alvás után vagy még kevesebb? Ha igen, hogyan csinálják?


2018. jan. 15. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Igen, itt vagyok én.

Amikor egyetemre járok 4:30 kor kelek, magamtól.

Nem kell hozzá semmi extra, szimplán 22:00 előtt el kell aludnom. Ami nem nehéz ha 4:30kor kelek és 5-re vagyok otthon.


Hetvegen is igy alszom, kelek mivel anelkul kiesnek a ritmusbol es nehezebb volna visszatérni a normális rendbe.


Illetve ha hamarabb kell kelnem valami miatt arra is képes vagyok (szintén ébresztő nélkül).

Csak ilyenkor félálomban alszom.

2018. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze. Van beépített biológiai ébresztőóránk. Ha ráállsz egy ilyen napirendre, akkor fel tudsz kelni simán.


Nekem 7-re van ébresztőm, de általában 6.30-kor már ébren vagyok

2018. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám képes még hétvégén is hajnali 5-kor felkelni, ugyanis már évek óta minden reggel 4:45 és 5 között kel, évekig még vasárnaponként is dolgozott, szóval annyira hozzászokott a koránkeléshez, hogy akkor is felébred ilyenkor és nem tud visszaaludni se, ha nem is kell dolgozni mennie. Még elaludni se igazán tud, azaz még ha "el is alszik", akkor is felkel max 5:20-kor :D

Én ha nem állítanék be ébresztőt, szerintem egy egész napot átaludnék XD Még hétvégén se tudok ébresztő nélkül felkelni, volt, hogy pénteken valamikor este 6 körül elaludtam és másnap délután 2-kor ébredtem fel, de ha nem szólalt volna meg a telefonom, simán aludtam volna tovább is ._.

2018. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Édesanyám ilyen. Tanyán nőtt fel, náluk ugye alap volt a hajnali kelés. Már több, mint 20 éve tanárnőként dolgozik, úgyhogy ez a két dolog együtt elérte nála azt, hogy magától felkeljen nagyon korán. :)
2018. jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

magamtól 1 és fél 5 között felkelek bármilyen rendszertelenül is


később már csak ütemezetten

2018. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen vagyok. Négyre van ébresztő, ha meló van, de 3:45 körülfel szoktam ébredni, bármikor is fekszem le.
2018. jan. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogyan csináljátok? :D
2018. jan. 16. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok, nem mindig jó ám ez :D Mert azt már nem tudom "beprogramozni" hogy vasárnap ne kelljen má' műszak szerint kelnem. És azt sem mondtam, hogy nem vagyok fáradt. Nem tudom hogyan, nem is direkt csinálom, sokszor ataludnám még azt a fennmaradó negyed órát.
2018. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!