Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet komolyan a pia, pénz,...

Az élet komolyan a pia, pénz, szex, hatalom körül forog? Mióta? És miért? Komolyan ilyennek kell látnom a világot és ehhez alkalmazkodnom? Az érzelmek pl már nem érnek semmit? 17f

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár évben kezdtem csak el látni, tapasztalni hogy milyenek az emberek és csalódott vagyok.. Én még az a nagy szívű gyerek kategóriába tartozom, szeretem az érzelmeket és értek is hozzájuk, de ez nem ér már semmit ahogy tapasztaltam..
2018. jan. 24. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet ezt vagy azt mondani a világra mert mindig azt látod ki belőle amire figyelsz. Ahogy a sakktáblán a fehér és fekete mező, úgy itt több színe van ugyanannak, szinte végtelen variáció. Próbálj azokra a dolgokra figyelni amik az életed részei és amiket szeretsz.
2018. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SzociálisBérlakás válasza:
53%

-igaz barátságok NEM LÉTEZNEK, csak az egyének érdekein alapuló ideiglenes megállapodás

-az érzelmek nem érnek semmit

-az emberek az igazság fölött az érdekeiket képviselik

-a segítőkész és jó embereket megalázzák, átverik, kihasználják, lehúzzák, hátba támadják

-a csaló maffiózó tömeggyilkos vadkapitalista diktátorokat a nép filantrópoknak mondja akik orságokat és nemzeteket döntenek be -Palesztana csak EGY példa.-

-SENKI sem akar jót senkinek, csak önmagának

-SENKI sem bízik SENKIBEN

-MINDENKI visszaél a született helyzetével

-az igazságtalanság nő

-a méylszegény, létminimum alatt létező emberek száma nő

-az öngyilkossági statisztikák romlanak

-Az önzőség és a VADSÁG egyre jobban elterjed az emberek által

-a természet haldoklik

-a jóléti index csökken

-az átlagos IQ csökken

-az alkoholisták száma nő

-a funkcionális analfabéták aránya nő

-a borzalmasan gonosz embereknek a hatalmas vagyona tovább nő

-az öntudat nélküli zombi proli népet jóléti rendszernek hazudott renszerben tartják fogva és kihasználják

-a vallásosok álvallásosok, valójában a legtöbbjük nem olvasta a vallásának a tanait, és nem hiszi el őket.

-az emberek döntö többsége megfelelési kényszerből vallásos

-az emberek az iskolá kban szinte teljesen elveszítik a saját személyiségüket

-minden csak rosszabb lesz.


ilyen a mai világ.

2018. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fura, hogy ilyen fiatalon így kiábrándultál :D

Lehet így általánosítani, de amit írtál, az csak egy rétegre jellemző. A hétköznapi életben a legtöbb ember gondolatai még mindig szinte folyamatosan az érzelmek körül forognak.

2018. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
17 évesen nagy élettapasztalatod lehet :)
2018. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez annyira, de annyira unalmas már.... nyilvan azok, akik benák azok mind ezt mondják, a bénaságukat probálják ráfogni ezekre a dolgokra, es ebben nyugtatják magukat.

Nem, nem ezek körül forog az élet, de Neked hiába lehet mondani bármit is, mert Te igy gondolkodsz.

Pl ide az oldalra csupa olyan jár, aki megveti ezeket a dolgokat, amit felsoroltál.

2018. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mióta?


Több ezer év óta ilyen, csak a "mai világban" (hányok ettől az álszenteskedő dumától) a felgyorsult információáramlásnak köszönhetően több borzalommal szembesülünk és jobban át lehet látni a dolgokat.

2018. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az engem lekicsinylő embereknek, HA egyáltalán erdeklik a tények és nem csak vitát akarnak:

Pár részlet: 7 évesen 16szor költöztünk, 9 évesen apám elől menekültünk mert alkoholista és kessel kérhetett minket, 11 évesen a képembe mondták hogy szar vagyok kár volt hogy megszülettem, anyám volt a mindenem és húgom születésébe bele halt, nevelő szülőkhoz kerültem,most 1 héttel a szülinapom előtt itt állok egyedül. Többet nem írok le ennyi is bőven felesleges volt. A többinek meg... Kapjátok be. A 17%osnak igaza van.

2018. jan. 24. 18:49
 8/9 Csicsikusz válasza:

Már a születésedtől fogva Úgy érzed valami baj van a világgal. Pontosan nem tudod megmondani hogy mi az, csak annyit tudsz, hogy valami itt nagyon nincs rendjén. Olyan ez mint egy szilánk az agyadban, ami megőrjít. A mátrix létezik. Körülvesz minket. Még itt a gyakori kérdéseken is. Azt látod ha kinézel az ablakon, főleg amikor bekapcsolod a tévét, érzed amikor suliba mész, és amikor a templomba. A világ az amelyet a szemed elé húztak, hogy eltakarják előled a valóságot. Azt hogy egy rabszolga vagy. Mint mindenki más, te is rabságba születtél, egy börtönbe amely érzékszerveiddel fel nem fogható. Börtönbe, az elméd számára.

Elmagyarázom hogy mi is a mátrix.

a rendszer ami az ellenségünk ,amikor benne vagy és körbe nézel, üzletembereket látsz, tanárokat, ügyvédeket, alkalmazottakat, azokat akiknek meg akarjuk menteni a tudatát, de amíg a mátrixban élnek, részei a rendszernek és ettől az ellenségeink. Meg kell értened, a legtöbb közülük nem érett meg a valóságra, és sokuk úgy megszokta, oly gyògyithatatlanul függ a redszertől, hogy foggal, körömmel védeni fogja.

Ha lemondunk a vágyainkról, épp azt tagadjuk meg, ami emberré tesz. Én például mindig is szerettem volna egy gyönyörű, szerető feleséget, sok gyermeket, saját lakást ,jó autót, egy olyan munkahelyet ahol elismerik a munkámat(fizetésben). 30 eszendőm alatt Ezek közül semelyik sem valósult meg. A rendszer amiben élünk ,megakadályozta. Pont ez a lényege, hogy ne légy boldog, ne szaporodj, légy függő a pénztől, lehessen azzal zsarolni téged. Mondjuk te még csak 17 évesen ezt lehet h nem érted, de Igaz hogy mennyi mindent megtesz az ember egy kis pénzèrt? :)

2018. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2. Válaszolóhoz! Te ki vagy?
2018. szept. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!