Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Spórolós családok. Mit lehet...

Spórolós családok. Mit lehet kezdeni velük?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerős család állandóan spórol, a nő talán vásárolna is, de a férfi állandóan spórol. Volt hogy átmentünk és vízzel kínáltak meg, közben volt cola és miegymás. Gyárban dolgoznak, de nem szegények, inkább átlagos. De ha hozzánk jönnek marékszámra tömik magukba az ételt. Nektek volt ilyen tapasztalatotok? Hogyan oldottátok meg?
2018. jan. 27. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ti minek pakoltok ki kaját?

Víz, ropi és kész.

2018. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, hogy nem adtam nekik se kávét, se teát, se üdítőt. Egy idő után észrevették magukat.
2018. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Igen én is ismerek olyat, aki folyton arról panaszkodik, hogy nincs pénze. Ezért nem kínál meg soha semmivel, ha megyünk. Aztán persze mennek nyaralni, 2 autó stb.. Bunkók. Sajnos családtagok, igy ignorálni nem lehet őket, de kevesebbszer kell találkozni velük.
2018. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha téged vízzel kínáltak meg, nyilván téged azzal akartak megkínálni. Hogy te ennek ellenére tömöd beléjük a kaját amikor nálatok vannak, azt már te tudod miért. A kis szemtelen élősködők. De a te hibád, miért kapatod oda őket étellel. Nem kínálnám meg őket semmivel, és a ráérő időmet is rövidre fognám.
2018. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Minek barátkoztok velük? Szimpatikusak? Ebből a leírásból nem úgy néz ki.
2018. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Miért nem hanyagolod őket akkor? Meg miért nem viszonzod a "kedvességet"? Víz, háztartási keksz és kész.
2018. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Én is voltam hasonló helyzetben. A sógornőmék pont ilyenek. Jöttek, zabáltak.

Mi mentünk, és porciózva vagy alig valami. Aztán egy idő után nem hívtam őket, de nem is mentünk.


Családban nem volt szokás az előre bejelentés, csak felugrottak.

Egyik este vacsiztak a gyerekek, mi még nem voltunk éhesek. Főtt étel volt. Megjelentek a sógornőmék, vehetünk belőle. Mondom igen, de mi még nem vacsoráztunk. Nem is ültünk asztalhoz, mert az asztal köre szétnyitás nélkül 4 ember félt el. Vacsi után felálltak.... Elmentek. Férjem: Mi mit fogunk enni? Zsíros kenyeret!


Éppen betoltam a sütit a sütőbe. Mákos bejgli sült (csak kelt tésztából). Kivettem, felszeleteltem. Kitettem az asztalra, szépen elrendezve, hogy ne tűnjön fel, hogy hiányzik belőle. Kétpofára ették a forró mákkal! A gyerekeim szinte alig bírtak belőle enni, mert annyira forró volt. Seperc alatt vége lett. Megkérdezték: Csak ennyi lett? Mondom: Ennyi. Amikor elmentek a férjem: Miért tetted ki mindet? Elővettem a kamrában eldugottat. Mondtam neki, hogy ismerem a testvérét meg a sógorom.


Egyik húsvét reggel beállítottak. Fel sem vágtam a sonkát. Megyek ki a konyhába, látom, hogy a húga éppen szó nélkül falja a sonkát. Na itt eldurrant az agyam. Nem szóltam semmit, de itt volt a vége...


A férjem azt mondta, hogy eddig nem szólt, de ezután lakat a hűtőre, kamrára, de ebből elege van. Felugranak és azt hiszik, hogy terülj terülj asztalkám van.

2018. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Kínálni azzal kínálnak, amivel akarnak.


Nekem is van 10 ezer forintos borom, meg 500 forintos Hohes-C, de nem azzal kínálom azt, aki felugrik hozzám. A víz meg rágcsa pont elég arra, hogy ne száradjon ki az ember és ne legyen túl éhes sem.


Fordítva meg nem kell őket etetni. Ki kell tenni annyit, amennyit nem sajnálsz, és kész.

2018. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Még gimnáziumban volt egy ilyen barátom. Sokat lógtunk együtt a koleszban. Aztán elmentem hozzájuk egyszer vendégségbe, ott alvós történet volt. Normálisan kínáltak én meg mértéktartóan, jól nevelten fogyasztottam mindenből, mert úgy neveltek, hogy ha vendég vagyok, legyek mértéktartó.

Amikor viszonoztam a vendéglátást, a srác szabályosan kizabálta a hűtőt! Kétóránként evett valamit mint egy gilisztás, el kellett menni vásárolni, mert hiába készültek fel anyámék a vendégre, egyszerűen állandóan tömött valamit, a másfél literes kólát együltében megitta videózás közben!

Többet soha nem hívtam meg a gyereket, érettségi után le is építettem vele minden kapcsolatot.

2018. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Igazuk van az elsőknek. Ha tudod, hogy ilyenek, nem kínálgattok semmit. Kiteszel egy üveg vizet meg két csomag ropit, és jó napot kívánok.


Amúgy ámulok a sztorijaitokon. XD Nem semmi emberek vannak.

2018. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!