Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti látjátok a Holdat?

Ti látjátok a Holdat?

Figyelt kérdés
Én Budapestről hiába nézem hogy szuperhold van, semmit nem látok
2018. jan. 31. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nincs benned elég alkohol. Húzzál le pár felest, és még a szuper csillagharcosokat is fogod látni.
2018. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kimentem az előbb


Pesten vagyok én is


Iszonyat felhős az ég azért nem látni semmit

2018. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Svájcból írok. Sz*rt se látni. Épp az előbb duzzogtam ki magam. A felhők azt hiszik,hogy csak úgy jöhetnek és nagy jampiskodva elvehetnek egy életre szóló lehetőséget... minden esetre ha megnyugtat,láttam pár pillanatra és semmi extra. Na majd 150 év múlva hátha nem lesz ennyi felhő. Majd akkor megnézzük ;) -_-
2018. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :D ez most megnyugtatott, hogy nem csak én nem találom :D
2018. jan. 31. 22:56
 5/7 Nenah válasza:

Nem is lehet majd Magyarországon,mivel napközben volt ez a jelenség! Engem is elkeserített,mikor tegnap ezt olvastam.. Idézem:

"Ma, 2018. jan. 30. 20 :10 h van és telihold. Holnap nem lesz sem kék, sem vörös, sem fekete,sem zöld! =D csak marad a saját fénye, mint ma. Vagyis teljes egészében látjátok a Holdat, még az újságírók is! =D Ha újhold lenne - ami majd később lesz február 15. 22:05. ) - akkor a Holdból csak egy keskeny kifli . ) . alakot látsz, jobbról ( első negyed ). Olyan még soha nem fordult elő a bolygó történetében, hogy egyszerre legyen újhold is, meg telihold is. Vagy egyik, vagy a másik, de egyszerre ilyen nem létezik. Holnap, 31-n valóban lesz " holdfogyatkozás " csak nem itt, de mint ahogy helyesen írtátok, CSAK vöröses lesz a Hold (( de ez csak a cikkíró szerint lesz az...)) mert a Nap fénye a Föld légkörének a molekuláiról verődik vissza és nem a Föld árnyéka takarja el. A többi majdnem stimmel. Ebben az évben Magyarországon csak július 27 és jövő év január 21-n lesz teljes. Holnap csak a Csendes - óceán, Ázsia keleti részein, és Ausztráliában + még egy két Távol - keleti ország népei leshetik. Reméljük holnap este - amikor a legszebb a Hold és legközelebb van a Földhöz (kb. 355 ezer km) - derült ég lesz sok helyen. Ma este is tiszta idő van, egy jó távcsővel gyönyörködhettek a Hold szépségében reggelig, utána még pár napig, de akkor már fogyóban lesz. Holdkelte ma: 15:34, nyugta: 06:07. Tehát nemcsak éjjel látható a Hold, hanem már délután fél négykor is. Jó bámészkodást!"

2018. jan. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:

Nem mert felhős az ég, de amúgy sincs benne semmi különleges a nagy hájpot kivéve. Nézd meg holnap, tök ugyanilyen lesz.

A fogyatkozás lezajlott mire nálunk felkelt a hold, szóval azt amúgy sem látnánk, ez a vérhold-dolog meg hülyeség mert minden egyes fogyatkozásnál narancsos a hold. Kék hold meg nem létezik, csak így hívják ha egy hónapban 2x van telihold. A szuperhold meg megint kamu, mert bár tényleg fényesebb de ezt a fénykülönbséget az emberi szem nem tudja érzékelni, csak a műszerek. Szóval mehetünk aludni.

2018. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Somogyban nagyobb kicsivel a hold és irtó fényes... mást nem tapasztalok... :)
2018. jan. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!