Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Talaltam a buszon egy irattart...

Talaltam a buszon egy irattartot szemelyivel es berlettel. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Leszallaskor a szek melle becsuszva. A buszvezeto epp leszallt ezert elhoztam magammal. Facebookon Pesten hallottamban lattam egy bejegyzest kb 4 honapos,hogy szinten ez a csaj veszitette mar el a dolgait es mas megtalalta. Irtam facebookon neki de nem igazol vissza es nem olvassa el az uzit sem. Postazam el esetleg a cimere? De mi van ha elkoltoztek pl?

Vagy adjam le a palyaudvaron az irodaban?

Mit csinaljak?

21/L


2018. febr. 21. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, add le a pályaudvaron. Ha én vesztettem volna el, biztos ott keresném.
2018. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ez a busz Sumeg-Budapest kozott kozlekedett ma. Illetve ezen a jaraton talaltam,de a lany cime Budapest melletti telepulesre szol. Nem tudom mit tegyek.
2018. febr. 21. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam így, bár én nem buszon találtam, csak az utcán a semmi közepén. És két cím volt. A lakcíme, meg a város, ahol én is lakom, ahova iskolába járt.

Én is fb-on írtam, nem válaszolt rögtön, de nem mindenki nézi állandóan a fb-ot. Én is napokig rá sem nézek.

Egyébként meg nem kell visszaigazolnia ahhoz, hogy válaszoljon.

Szerintem várjál még.

2018. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De azert nem akarom ide leadni mert ez a busz kb 6 varosban megall.. es nem tudom eltudjak-e juttatni hozza. Meg hat lehet ez a busz mashol kozlekedett akkor mikor o utazott. Nem hiszem tudna melyik irodaban keresse
2018. febr. 21. 13:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Varok estig es ha nem ir akkor elpostazom a cimere az jo szerintetek?
2018. febr. 21. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Várhatsz pár napot, a posta is jó ötlet.
2018. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A ptk ide vonatkozó rendelkezése úgy fogalmaz, hogy "a találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek átadni."


"Más a helyzet" - folytatódik a rendőrség válasza - "ha a találásra nem utcán, közterületen, hanem közlekedési eszközön, hivatalban, tehát valamilyen nyilvános helyen kerül sor. Akkor azt ott helyben kell leadni az üzemeltetőnek. Ez a megtaláló számára is a legegyszerűbb szituáció. A nagyobb közlekedési vállalatok (pl. BKV) komoly protokollokat dolgoznak ki a talált tárgyak Ptk. szerinti szabályos kezelésére, ezek némelyike az interneten is tanulmányozható.""


Ez lenne a hivatalos út :)

Szerintem tényleg várj estig, hátha válaszol, ha nem, akkor egyszerűbb így, mint postázni. Hacsak nem elsőbbségivel ajánlottan adod fel, ki tudja, odaér-e, ha egyáltalán...

2018. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is találtam iratot és bérletet vonatállomáson. Leadtam a pénztárban. Ez a legjobb legegyszerűbb módja, ők elrakják és ha keresi valaki oda tudják adni.
2018. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne postázd el, sokszor van, hogy a levél/csomag elveszik a szállítás közben, vagy a postás nem viszi ki. Az a legjobb, ha leadod a pályaudvaron. Ha a lány felhívja a közlekedési társaságot, aki a buszt üzemelteti, meg tudják neki mondani, hogy leadták-e, amit keres és elmondják, hogy hol veheti át.
2018. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a rendőrségen adnám le,mert nem biztos hogy keresi a csaj a busztársaságnál.
2018. febr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!