Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nőként nőnek azt mondani,...

Nőként nőnek azt mondani, hogy szép?

Figyelt kérdés

Gondolkodom rajta egy ideje és nem tudom hova tenni.

Nekem nem állna a számra a dolog. Mondanám, hogy csinos, hogy jól néz ki, vagy csak wow! azannya! stb. De azt, hogy 'szép vagy' valahogy nem tudnám egy másik nőnek mondani.

Ki hogy gondolja?


2018. febr. 22. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl általános, de velem már elöfordult, hogy valakivel leveleztem és amikor elöször találkoztunk, kiszaladt a számon, hogy nem gondoltam volna, hogy ENNYIRE szép nö! De tényleg gyönyörü volt és föleg természetesen szép. De ennyivel lezártam a témát, viszont nem hiszem, hogy ez bárkit is zavarna.
2018. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt lehet mondani, hogy csinos vagy, jól nézel ki stb., akkor szerintem a szép vagy kifejezés sem probléma.
2018. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mondtam már nőnek, hogy tök szép vagy, mert szép volt a haja meg hozzá a sálja meg a ruhája, szóval úgy pont jó volt az összeállítása aznapra. De mondtam már olyan összefüggésben is, hogy dicsértem a rövid haját mert szép az arca és jól áll neki.

Szerintem ez nem olyan nagyon hűha dolog, és egy nőtől többet is ér az ilyesfajta elismerés.

2018. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (jöhetnek még!)


Azért kérdeztem, mert nekem ez a 'szép vagy' olyan intim dolog. A gyermekemnek szoktam mondani. Vagy esetleg a testvéremnek, legjobb barátnőmnek mondjuk az esküvője napján pl. Tehát olyanoknak, akikkel egész szoros viszonyt ápolok.

2018. febr. 22. 08:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy, hogy hogy fejezed ki magad; csinos, bajos, szep, csodas, gyonyoru, a lenyeg ugyanaz, nem? Nekem ha mondjak, mindegyik ugyanugy jol esik. Szoval csak mondogassatok a noknek, hogy gyonyoruek, mert neked csak egy szavadba kerul, neki meg az egesz napjat fel tudja dobni :)
2018. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ilyet még nem hallottam. :D Szerintem semmi nincs ebben ha azt mondod "szép vagy". :D
2018. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd hozzá, hogy nohomo és akkor nem számít leszbisnek xD

Amúgy szerintem semmi nincs ebben, én is mondtam már a barátnőimnek, hogy szépek és egyikük se akadt ki rajta vagy ilyesmi.

2018. febr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A csinos meg a jól néz ki szerintem alakra vonatkozik, a szép meg arcra. Ha már fura, akkor szerintem az arcát dicsérni valakinek jó, a seggét nem igazán.
2018. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a kifejezés a lényeg, hanem az, hogy milyen hangsúllyal mondod.

A “csinos” és többi általad leírtak is zavaróak lehetnek, ha rossz hangsúllyal mondod õket.

2018. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én szoktam minden gond nélkül. :) Mondjuk én férfira is mondom, hogy "gyönyörű". Ha egyszer tényleg az! :D

Szeretem a túlzó szavainkat a magyarban meg szeretem a külső-belső szépséget is.

2018. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!