Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az életfilozófiád?

Mi az életfilozófiád?

Figyelt kérdés

2018. febr. 24. 08:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

1.: A világban nincs jó és rossz, mert minden csak nézőpont kérdése. Lehetőleg úgy kell cselekednem, hogy az az én szemszögemből nézve jó véget érjen. Ha valakit kedvelek, jó, ha az ő álláspontját is figyelembe veszem, de mindenképp én vagyok a legfontosabb.

2.: Senkiért nem éri meg szenvedni. Ha nem akarok valamit, azt akkor is meg kell mondanom, ha a másik vérig sértődik rajta. Nem vagyok köteles felesleges dolgokat eltűrni senkinek a kedvéért sem. Ha például nem akarok találkozni valakivel, mert egyedül akarok lenni, akkor meg kell mondanom. Jobban járok úgy. Nem hagyhatom, hogy belekényszerítsenek bármibe is, amit nem akarok.

3.: Amíg törvénybe nem ütközik, addig azt csinálok, amit akarok. Semmi sem kötelező az életben és szinte mindig van több választásom is, viszont a döntéseimnek vállalnom kell a következményeit.

4.: Én magam nem érdeklek senkit. Ha meghalnék, az sem zavarna senkit, ezért csakis saját magamra számíthatok. Pont ezért viszont nekem sem kell foglalkoznom senkivel.

5.: Nem szabad kötődni senkihez és semmihez ezen a világon, mert bármikor elveszíthetek bármit. A gondolataimon kívül mindent elvehetnek tőlem.

6.: Nem szabad megbízni senkiben. Kár jót feltételezni a másikról, de azért lehet adni neki egy esélyt.

7.: Ami most elviselhetetlen, az egyszer véget fog érni. Túl leszek rajta valamilyen módon. Ha eddig kibírtam mindent, ezek után is tudom folytatni.

8.: Felesleges elmondanom a véleményemet, mert senki sem fogja sem megérteni, sem elfogadni. Senki nem is kíváncsi a gondolataimra. Ettől függetlenül hangoztathatom a nézeteimet bármilyen témában, viszont akkor vállalnom kell, hogy folyanatosan támadni és átkozni fognak érte.

9.: Vannak dolgok, amikbe bele kell törődnöm. Itt, ebben az életemben sosem lesz nekem igazán jó, de a gondolataimba és az álomvilágomba szinte bármikor menekülhetek.


Az eddigi szerencsétlen 17 életévem folyamán ennyit sikerült megtanulnom az életről. Én ezek szerint az elvek szerint élek.

2021. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!