Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éhen halt bárki is mostanság...

Éhen halt bárki is mostanság Magyarországon?

Figyelt kérdés

Vajon mennyien halnak éhen Magyarországon mostanság?


Csak próbálom elképzelni a legrosszabb forgatókönyvet, mondjuk ha minimálbért keresek és egy kis lyukat bérlek valahol, annyi ételre akkor is marad pénzem, hogy ne halljak éhen, nem?

Vagy ha nincs munkám se albérletem, és hajléktalan vagyok, napi 1-2x adnak a jótékonysági szervezetek is ételt illetve koldulni is tudok talán annyit, hogy ételre jusson.

Vagy teszemazt elkövetek valami bűnt, és lecsuknak pár hónapra, ott is van azért annyi étel, hogy ne haljak éhen.


Jól érzem, hogy ma Magyarországon gyakorlatilag lehetetlen éhen halni?


2018. márc. 1. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a fagyhalál a probléma, amiről mélységes nagy a hallgatás.
2018. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is épp erre gondoltam.

Szóval gyakorlatilag Magyarországon bármit teszel is, bármennyire szegény is vagy, egyetlen egy dolog jelenthet reális veszélyt az életedre, a fagyhalál?

Jól érzem?

2018. márc. 1. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Abból indulj ki, hogy a közmunka programra ma bárkit felvesznek, aki rászorul. Az 50 000 ft.

Begyük hozza, hogy hajlandó vagy videkre menni. Akkor a faluban biztos tálalsz egy házat, ami lakatlan, mert annyira idős a lakosság. Akkor már van fedél a fejed felett.


Fával támogat az önkormányzat, megfagyni nem fogsz. A kútról tudsz vinni haza vizet, fel tudod melegíteni, tehát tudsz mosakodni, fürödni.


Ruhaneműt tudsz szerezni, egyrészt osztogatnak másrészt turiban.


Jóban vagy a falusiakkal, akkor még ők is támogatnak, ha latjak6, hogy kell valami.

Nem élsz nagy lábon, de ebből a pénzből nem is halsz éhen.

2018. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lehetetlen.


Ott vannak az anorexiások, bár az persze más kategória.


De nem mindenki menne ám ételt kérni, csak mert különben éhenhal. Ez is ritka, de nyilván van ilyen. Én előbb halnék éhen, mint hogy kérjek, bár szimpatikusabb egy gyorsabb halál.


Határozottan nehéz éhenhalni, ha az ember nem támogatja ezt, igen.

Megfagyni viszont meg lehet.

2018. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az inkább valahogy úgy szokott történni, hogy évről-évre, hónapról-hónapra, napról-napra lejjebb csúszol. Először még van hol laknod, fizeted a számlákat, aztán már nincs fűtés, meleg víz, ha beteg leszel nincs kezelés, gyógyszer, ilyen körülmények között előbb-utóbb a szabad mozgásod is korlátozódik, elég 4-5 olyan nap, amikor nem tudsz elindulni sehova és a kutya se néz rád. Simán éhen lehet halni.
2018. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hmm, utolsó, ez jó gondolat.

Ebbe a nézőpontba nem is gondoltam bele, köszönöm szépen.

2018. márc. 1. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Azért ennyire nem egyszerű ez, hogy lemegyek vidékre és beköltözöm egy lakatlan házba. Egyrészt, ha lakatlan is, alighanem van gazdája, ha meg csak egy "romhalmaz", akkor nem csak lakatlan, de lakhatatlan is. Másrészt meg, azért a közmunka sem úgy működik szerintem, hogy bárhová mehetsz az országban és ott leszel közmunkás.
2018. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
En majdnem, de aztán rendeltem gyorsan pizzát.
2018. márc. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet éhen halni ma Magyarországon. Csak megfagyni
2018. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Európában nem jellemző az éhhalál. Nincs élelemelosztási probléma, vagy bármi háborús helyzet, amikor nincs élelem.
2018. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!