Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs önbecsülése a...

Miért nincs önbecsülése a lányomnak? Aggódjak?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves lányom. Mindene megvan: a szülei szeretik, tesó és barátok. Szép élete van, rendes hátterekkel. Nem mondom, hogy modellnek való, de nagyon szép kislány. Mutatós az arca, szép hosszú haja van, nem duci és általa választott trendi ruhákban jár. Mégis csúnyának tartja magát, de miért? Minden képet utál magáról, feltűnően kerüli a tükröt és ha esetleg én vagy az apja mondjuk neki hogy "Milyen szép vagy!", rögtön visszavág egy unott arccal, hogy "Ne hazudj! Tudod jól, hogy ronda vagyok!" Semmi önbecsülése, pedig családi szempontból semmi baj sincs. Amitől a legjobban félek, az anorexia. Hallottam, hogy már a rendes szülői háttér ellenére is lettek lányok anorexiások. Szerintetek aggódjak, vagy tudjam be egyszerű tini dologként?

#anorexia #tinédzser #önbecsülés #önbecsüléshiány tini
2018. márc. 2. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Az anorexia nagyon gyakori a "jó szülői háttérrel" rendelkező fiatalok között. Viszont nem kell aggódni, sok tininek nehéz elfogadnia magát. Ez még nem feltétlenül anorexia. Érdemes rákérdezni, hogy miért nem hiszi el ha dicsérik.
2018. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Lehet valaki elvette az önbecsülését (bár ilyen korban szoktak hasonlókat mondani lányok), pl. kortárs bántotta amiről szülők nem feltétlenül tudnak, vagy pedig öntudatlanul hasonlítja magát bizonyos emberekhez, vagy média-celebekhez.

Fájdalmasan konstatálja hogy "én nem lehetek olyan" és ez ilyen módon nyilvánul meg... Sokminden lehetséges.

2018. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne nézzen tv-t.
2018. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon rajong egy Idolér. Lehet ennek köze?
2018. márc. 2. 17:31
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

A kérdező kommentje:

Nagyon rajong egy Idolér. Lehet ennek köze?


Nagyon jó lenne, ha nem írnál ki anyukád nevében kérdést. Tudod egy felnőtt ember meg tudja különböztetni a kamaszok fogalmazását egy másik felnőttétől. Nyugodtan kiírhatod egy névtelen oldalon egyes szám első személyben a gondodat.

2018. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Az a gond a külső, kinézet is egy verseny lett, van aki fel tudja venni a lépést olyanokkal akik csak minimálisan festik magukat, mégis mintha meséből lépett volna ki az illető, és ugyebár ezeket követik, legyen az énekes, sztár stb, csak egy átlag ember azt látja ebből hogy Óóó én is nézek ki így, ha felöltözök, megcsinálom a hajamat, csak azt nem nézik hogy erőn felül próbálnak magukból mindent kihozni, és ez vezet ilyen önértékelési gondokhoz.


Nekem is vannak példaképeim fiatal férfiként, még sem hozzájuk mérem magam, mert nem ugyanazon genetikával rendelkezünk.

25F

2018. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Biztos nagyon éretlen felnőtt lehetek, ha ez jött le abból, amit írtam.
2018. márc. 2. 18:50
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Tipikus hülye tini vagy, akinek jó dolgában nincs más dolga, mint hülyeségeken agyalni meg sajnálni magát. Csúnya vagyok brühühühhüü, mindenki engem vigasztaljon és ápolja a lelkem. Kapj már az agyadhoz...
2018. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olyan elkeserítő, hogy már minden ilyen oldal erre megy ki. Csak feltételezgetés és kioktatás...
2018. márc. 3. 17:03
 10/12 anonim ***** válasza:
És még le is buktatnak, ráadásul 😃
2018. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!