Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mennyi "nyűgöt" csinaltok...

Ti mennyi "nyűgöt" csinaltok 1nap (takaritas: porszivo, mosogatas, stb) vagy pl. Szemet levitele, vagy ugyintezes, posta, csekkbefizetes? Napi szinten mennyi ido ez nektek atlagosan?

Figyelt kérdés

Csak egy atlagra gondolok, per nap.


Nekem nagyon soknak tunik az en "nyugom"...

Alberlo vagyok rendet tartok, hisz nem az enyem a lakas, meg volt, hogy a szomszed is atkopogott vmi miatt (o jobaratj az en lakastulajomnak)


Ketnaponta: leviszem a szemetet

Kulon szelektiv: palack, papir

3 naponta: porszivo

Minden nap: felsopres, postalada csekkolasa (jo egy epulettel arrebb van)

Felmosni(ha tel van es sar : naponta amugy 2-3 naponta mosok fel


Rendrakas: napi szintu, maximum: 2 nap


Es ez az albi...

Akkor meg en is tusoljak le, mossak hajat, borotvalkozzak


Sminkrol mar nem is almodom...

Feltenni se merem anyi mindent takaritok napi szinten az albiba hogy magamat sincs kedvem lemosni (vagyis letusolni) nemhogy sminket kelljen lemosni este a fejemrol, melo utan este...


Nekem sokszpr letusolni is nyug meg fogat mosni ..


Tudom ez rossz:(


Ti mennyi idot szantok naponta ezekre a dolgokra?

(Bevasarlas, fozes, holnapra tesztek dobozba kajat melohelyre? Ez mennyi ido? Vagy keszen veszitek az ebedet?


Posta? Otp? Ugyinteues, csekkbefizetes?


Takaritas otthon? Napi szinten v. Csak hetente?


Egyeb teendok?

24/l


2018. ápr. 3. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Kolis vagyok


Leginkább egyikkel se foglalkozok, majd évvégén feltakarítok 😂

2018. ápr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Negyedévente könyvelőhöz járni

Hetente bankba

Hetente bevásárolni

Hetente árubeszerzés

Naponta fürdés

Ha olyan kedvem van sütés/főzés (imádom, nem nyűg)

Ház takarítása ritkán (gyűlölöm)

Műhely takarítása heti 3szor.

Ha valami csomagot fel kell adnom akkor postára járkálás (átlagban heti 3x)


Napi szinten nem sok. Van amelyik nap pörgősebb van amelyiken meg csak szórakozok/pihenek. Nem tudom beosztani, hogy minden nap csak egy pici dolgom legyen.


De több időt kellene szakítanod magadra szerintem, ne legyél szolga a saját lakásodban (még ha csak albérlő vagy is)

23f

2018. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Változó. Mikor mihez van kedvem. Van hogy hetekig megfeledkezem a takarításról, mert olyan projektben vagyok benne, hogy egyszerűen nem veszem észre, aztán van hogy naponta ronggyal a kezemben mászkálok és takarítok, főzök.
2018. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Napi szinten fel ora rendben tartani a lakast, van amikor ennyi se, heti 1x meg ket ora alatt kitakaritjuk az egesz lakast. Postara nem jarunk, online fizetjuk a szamlaink, nem 1968 van mar. Fozni eleve szoktunk, nyilvan eszunk, ezutan kb 2,5 perc elrakni masnapra a kajat egy dobozba. De van, hogy csak kesz kajat veszunk munkaba vagy szendvicset, mert nincs kedvunk minden nap fozni.

Osszessegeben fel sem tunnek ezek, hogy olyan sok feladatunk lenne minden nap, megis mindig minden kesz van es rend van es van idom / kedvem zuhanyozni, borotvalkozni, sot sminkelni is...

2018. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lássuk csak:

- Heti nagy takarítás: max 2 óra (hetente 1x)

- Csekk befizetés: 1 óra, attól függ mennyira laksz messze a póstától, és mekkora a sor, útközben be is vásárolhatsz (max fél óra).

- Napi főzés: 1 óra - másfél - KÖZBEN fel is bírsz sepregetni vagy porszívózni (kitakarítást szerintem 2-3 naponta elég, vagy attól függ mennyire van kupi.

- Szemét kivitel max 5 perc naponta, hetente max 15 perc kirakni, hogy elvigyék a szemét telepre.

- Napi mosogatás max fél óra

- Mosógépbe pakolás max 20 perc

- Kiteregetés 20 perc

- Száraz ruhák elrakása 30 perc (mi használat előtt vasalunk)


Ez 7 órát vesz igénybe azzal, hogy nagy takarítást csak hetente rendezünk, szóval 5 óra, de csekket se fizetünk mindennap, mosógép se megy mindennap. :)


Ez hetente 35 órát vesz igénybe + 2 óra a nagy takarítás, ez a 168 órából nem sok, még a negyede se, marad idő magadra is :)

2018. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Napi rutinom az kb két óra hétköznapokon. Ebben benne van a tusolás, wc-zések, reggeli, vacsora, főzések, vásárlás, mosogatás, öltözködés.


Takarítás, mosás, vasalás hétvégén plusz két óra, meg ha van kedvem, akkor valami menőbb fajta kaját készítek akkor, az még x óra, de általában filmet nézek mellette, kis relaxos időtöltés ez.


Csekkekkel nem szarozok. Minden csoportos beszedésen van, max ellenőrizni szoktam, hogy nem-e lett kiugróan magas valami. Egyedül gázzal kell szarakodni, manuálisan bejelenteni a fogyást, de az is elektronikus, átutalás, kb 3 perc az egész havonta.


(ebédet munkaidőbe számítom, meg az utazást is)

Szóval napi 10 óra munka, 2 óra rutin, 8 óra alvás. Így marad 4 óra szabadidőm. Hétvége meg full szabad.

2018. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!