Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy effendi?

Mit jelent az hogy effendi?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 3. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de:

[link]


Google első találata


(ennyire életképtelen nem lehet senki, ha látszólag tudja a netet használni)

2018. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
2018. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Úr (törökül, ha jól tudom).
2018. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Asszem törökül van, úr, uram.
2018. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom miért pontozta le valaki az elsőt, igaza van! ráadásul ott a címszavak között is, hogy török. írta volna be googleba...attól még hogy ez egy kérdezős oldal, nem azt jelenti, hogy mindenért egyből ide kell jönni, hogy mások használják a google-t/wikipédiát helyettünk
2018. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Bifidusz effendi, a joghurt szelleme!
2018. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 he84 ***** válasza:
84%
Így van, legtöbbször a Google-n keresztül is lehet keresni, találni dolgokat. Csak ezt sajnos néhányan nem tudják eléggé, vagy talán csak utólag jut eszükbe. Valóban csak mert ez egy kérdezős oldal, nem kell minden apróságot itt megkérdezni. Amire nehéz választ találni és érdekes, vagy ha nagyon egyedi kérdés, akkor van itt helye inkább, legalábbis általában. A végén már elhiszem egy régi barátomnak, amit korábban mondott nekem erről az oldalról: ezen az oldalon sok a buta kérdés, ezt mondta. Bár ő durvábban fogalmazta ezt meg, én enyhébben mondtam itt. Én csak részben értek egyet vele, mert azért sok kérdés nem butaság, nem hülyeség, de pár kérdésnél néha én is tapasztaltam hogy butaság. Na meg némelyik meggondolatlanságból ered.
2018. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kukorika válasza:
74%
Idegen urat jelent, akinek nem tudjuk a nevét! Az ismert úr az a bey vagy bég! Így hát a más vallású, nem igazhitű azaz pogány vagy ha tetszik gyaúr urat is jelentheti egyébként valójában. Bármilyen embert, akit meg akar tisztelni az uram megszólítással, a török illetve bizonyos iszlám népek nyelvén így szólítanak meg, de nem hangsúlyos benne a vallási állapota az illetőnek, tehát nem sértés, nem degradálás, hanem ellenkezőleg, feltétlen mindentől független nagy megtisztelés inkább; ergo akárkit nem is szólítanak meg effendinek... Azonban az ismert és ismerten muszlim uraságra más szavak vannak, a bey és bég mellett sok más is van, amik már inkább rangokat jelentenek, pl emír, pasa vagy éppen sah...
2018. ápr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Efendi egy f-el, és igy onmagaban nem hasznalatos torokul, illetve nincs koze vallashoz. Egy török ferfit es egy török not is efendinek illetvr hanımefendinek fognak szolitani. Masik hasznalata efendimnkent hogy igy szolsz bele a telefonba.
2018. ápr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 brhm válasza:
100%

Uram; Régebben a török hivatalnokok és írástudók megszólítása.


görög nyelv ; avthéndis αυθέντης ; mester,tisztelt szemely ; Bizánc idejen ;tisztelet cím (ösi görög)


authéntō αυθέντω ; felelős,hatalommal rendelkezni


Végeredményként ez a szo nem török hanem görög eredetü.


Meg mi törökök akkor is hasznaljuk ezt a szot amikor felveszünk a telot es a "hallo" helyett -efendim-.


Efendim olyan mintha "tessek"

2018. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!