Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha örökölnél egy 7 Ha alapterü...

Ha örökölnél egy 7 Ha alapterületű termőföldet két város között akkor te mit tennél vele?

Figyelt kérdés
Eladnád vagy a helyét látnád benne egy leendő vállalkozásnak?Te melyik irányba indulnál?

2018. máj. 20. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos a vállalkozást választanám. Esetleg bérbe adnám, ha már úgyis a fideszes tartományuraké minden föld. És az sem mindegy, hogy hol van. Pl Villány vagy a Maros-vidék alkalmas egzotikusabb növények (pl édesburgonya) termesztésére is
2018. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha nehéz lenne megközelíteni akkor eladnám 14 millióból(már ha nem szőlőhegyi lösz föld) már nekem kedvező fekvésű földre is rá tudnám tenni a kezem.

Ha közel feküdne a földjeimhez nyilván bevenném a gazdaságba, de gondolom nem egy mezőgazdász válaszát, hanem valami laikusét vártad.

2018. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Vállalkozásba fognék, ami a föld minőségétől is függ, így annak megfelelően valamit termesztenék rajta, amit később eladnék.
2018. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindenki válasza és meglátása érdekel foglalkozástól és hozzáértéstől függetlenül, a laikus én vagyok.:)


Könnyen megközelíthető mert az országút mellett van közvetlenül, Hajdú Biharban, jó minőségű fekete föld.

2018. máj. 20. 16:58
 5/12 anonim válasza:
Ha hosszutavon goldolkozol(10+ev) a diofa ultetveny eri meg a legjobban.
2018. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Eladnám. Szép elgondolás, hogy majd elkezdek földet művelni, csak ez nem így megy. Meg kell venni a vetőmagot, gépeket és munkásokat kell felfogadni, permetezni és trágyázni kell...stb. mire abból lesz valami, addigra súlyos milliókat kell beleölni és akkor még nem is biztos, hogy vissza is hozza az árát
2018. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elméletileg nem szükséges hozzá gépet vásárolni, csak vetőmagot, mert bérmunkát sokan vállalnak saját géppel.
2018. máj. 20. 18:55
 8/12 anonim ***** válasza:
nezd, milyen aranykorona értékű? nekem 10 ha hoz evi 1 milliot atlagosan
2018. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, meg kell majd néznem, rajta van valami papíron, csak az most tőlem messze van.
2018. máj. 20. 20:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Országút melletti földet soha ne adj el, mert jóval nagyobb eséllyel kisajátíthatja az állam egy arra történő beruházásnál, ez megsokszorozhatja a föld értékét.
2018. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!