Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért látnak bennem az emberek...

Miért látnak bennem az emberek született terapeutát?

Figyelt kérdés
Nagyjából az összes új ismerősöm el van tőlem ájulva, hogy én micsoda jó barát vagyok, és milyen jó velem beszélgetni, ahogy ők hívják... Valójában más nem történik ezek között a "barátok" és közöttem, mint hogy ők folyamatosan beszélnek nekem a saját életükről, érzéseikról, gondolataikról, én meg csak ezekre reagálok. Szóba se kerülök, azt se kérdezik meg, mi van velem? De szerintük nekünk fantasztikus barátságunk van... Én nem igazán tekintek az ilyen emberekre barátként. Nem is keresem a társaságukat, csak mindig írkálnak, meg max akkor beszélek velük, ha véletlenül összefutunk... Hogy nem tűnik fel nekik, hogy ők állandóan csak magukról beszélnek?
2018. jún. 10. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Dettó. Szeretnek velem beszélgetni, mert nagyon jól tudok hallgatni. Ha Einstein magyarázná nekem a relativitás-elméletét németül, azt hinné, hogy értem. Van egy srác, a krimóban szoktunk találkozni, szoktunk beszélgetni, biliárdozni, azután a napokban hallom félfüllel, hogy megkérdezi valakitől, mi is a keresztnevem. De nekem jó így.
2018. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy egy empatikus, éleslátó, kedves személyiség vagy, aki megbízható és képes aktív hallgatóság lenni, vagyis figyelni és visszacsatolni, ésszerű meglátásokat, tanácsokat adni. Ez alapvetően nem baj, csak - ahogy írod - is, te nem kapsz vissza. Csak adsz (időt, energiát, figyelmet) és rád nem kíváncsiak. Én is ilyen vagyok, és megtanultam kicsit távolságot tartani azoktól a barátoknak nevezett emberektől, akik használnak, és egyre többet akarnak kivenni belőlem. Volt idő amikor lemerültem ebben, mert mindig előtérbe helyeztem a másikat és mondandóját, de határokat kell szabni, különben elmorzsolódsz.
2018. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja! 1-es vagyok, azt kifelejtettem, hogy az említett srácot jópár éve ismerem. De van sok példa.
2018. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan lelki szemetesládának néznek és mivel gondolom, még sosem tettél semmit szóvá, fel sem merül bennük, hogy ez téged zavarna. Eléggé önző viselkedés, én biztosan szólnék nekik a helyedben, hogy vegyék már észre magukat.
2018. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez tipikus lelki szemetesláda szerep.


Nekem volt olyan csaj ismerősöm, aki folyton nekem panaszkodott. De szó szerint folyamatosan, soha egy jó szót nem mondott, soha nem mesélt semmi jót, soha nem kérdezett. Mindig csak a panaszkodás. Bezzeg közben azt láttam, hogy osztja az itt voltam, ott voltam, itt buliztam, ott buliztam, micsoda boldogság van posztokat.


És ez nem azt jelenti, hogy ő valójában micsoda boldogtalan és az egész csak látszat. Az ember összetett lény és az érzéseit képes "szelektíven" gyűjteni, teríteni, mit a szelektív hulladékgyűjtés. Van akikkel jól érzi magát, jó dolgokról beszél. Van akiknek meg csak a nyavalygása jut.


Pont ezért tiltottam is évekre.


Majd pár év után új Facebookot csináltam, bejelöltem. Első percben írt, hogy de örül hogy lát...majd elkezdett olyan panasz áradatot rám zúdítani, a politikától kezdve a munkahelyig hogy tiltottam és azóta se hallottam felőle.

2018. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 igen, ez a lelki szemetesláda!
2018. jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval kedvesnek és empatikusnak tűnök. :D Mondjuk, amúgy az is vagyok, de igazából csak azokkal, akiket tényleg barátaimnak és szeretteimnek tekintek. Az ilyen emberek nem igzán érdekelnek, mert én se érdeklem őket. :D
2018. jún. 10. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó kéréseid lehetnek, nyugodt vagy, figyelsz a részletekre, talán ez a titok nyitja.
2018. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!