Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik a tartalomtól független...

Mik a tartalomtól független stíluselemeid ha valamit írsz?

Figyelt kérdés

nekem a helyes, tömör, változatos szókészletű, minimális terjedelmű, idegen szavakat mellőző szöveg a sajátosságom ..


hátránya a lassú olvashatóság és, hogy egy réteg nem tud értelmezni írott megnyilvánulást tőlem


2018. jún. 17. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a keretes megfogalmazás az egyik ami rám jellemző. Ez a része nem tudatos, később vettem észre mikor visszaolvastam több írásomat. A másik amit te is írtál, kerülöm a szóismétléseket illetve az idegen szavakat, mert a magyar nyelv elég színes ahhoz, hogy választékosan kifejezzük magunkat. Nem igazán tudok olyan idegen szót, amit ne lehetne kifejezni legalább kétféleképpen magyarul. Nem akarom, és nem szándékozom felzárkózni a sznobsághoz azzal, hogy a véletlenszerű helyett random módon cselekszem. Sőt, én nem tusolni szoktam, hanem zuhanyozni.
2018. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Neked a kis kezdőbetűk is eléggé jellemző stílusjegyeid :D


Mellesleg a vesszővel is hadilábon állsz.


Nekem a részletes leírások, próbálom minél érzékletesebben jellemezni, akár saját érzelmeket belevíve.

Oké, novellákat írok már régóta, így nehéz leszoknom a terjedelmes "mesélésről". :)

2018. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a gyk-n speciel a sokkal részletgazdagabb, szájbarágos, de lehetőleg röviden megfogalmagott stilust hozom, mert olyan primo az átlag hogy gyakran félreértik ill mást képzelnek abba amit irok.

Igy kb komolyan ugy irogatok itt mint ahogy a dédimamámmal beszélek.



Az eletben viszont a környezetem eléggé gyorsreagálásu, elvonatkoztatva is, de akár átvitt értelemben is, de akár több témárol párhuzamban beszélgetve is megértenek. Hozzáteszem 40 év alattiak. Azaz speciel a volt 40-es munkatarsam a poénomat sem értette. :


Egy gyárban dolgoztam kb 100-an, en mellettuk egyedul az irodában, en szamlaztam ki amit gyártottak (heti 20 millios tételek) áramszünet lett, átmentem agyárba, mindenki állt egy kupacban, hogy jaj mi lesz a kulfoldi megrendelo mit fog szolni stb en meg bevàgtam poénbol, hogy az igazi katasztrofa az, hogy az irodámban nem működik a fénymásolo seeeem!:D 100 emberből 100 vette a poént es röhögött, az 50 éves csopvezetőjuk meg elkezdett engem kioktatni, ha a gyàr nem mukodne nekem sem lenne munkam, nagyobb katasztrofa az hogy ők leálltak.

Na szoval bemutatkozott hogy totál sötét ez is

2018. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
I3. Vagyok. Példákat is csak a gyk-n hoztamfelhozni, a könnyebb érthetőség miatt, az életben csak az értetlenjeinek szoktam, az irto ritka a környezetemben.
2018. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*példákat is szinte csak a gy-n szoktam felhozni
2018. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm... hát talán a szóismétlés, a nem megfelelő szavak használata, a helyesírási hibák. Elterelődök mindenfelé, aztán vagy visszatalálok vagy nem. Arra szoktam koncentrálni, hogy amennyire csak tudom a szöveg a legközelebb álljon a gondolataimhoz. Nekem elég, ha ez részben sikerül, szóval a tartalom az elsődleges szempont, a stílusban inkább csak arra figyelek, hogy ne legyen bántó. Úgyhogy szerintem nincs is annyira stílusom, hogy ez a tartalomtól függetlenül is felismerhető legyen, inkább csak közlés szintjén használom az írást. De amúgy érdekes téma, Mikor mondjuk kiírnak itt egy verset és még nem tudom kié, de eldöntöm hogy nekem tetszik, és kiderül, hogy Ady vers, az jó érzés. Hogy nem arról döntöm el mekkora nagy költő írta, hanem a műről.
2018. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyesről jutott eszembe, hogy én meg nagyon sok idegen szót használnék, mert az jut előbb eszembe. Napom 80%-a angolul megy, könnyebben beszélnék itt is angolul. Volt már többször példa, hogy legjobban a "negate" szóval tudtam volna leírni valamit, és annak kerestem utána, hogy létezik-e a "negál" szó.


Vagy pl. az ignorál szerintem sokkal jobb, mint a "figyelmen kívül hagy", mert van benne egy szándékosság is, míg utóbbi lehet véletlen.

2018. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem általában félreértik a mondandómat, ezért mindig próbálok úgy fogalmazni, hogy az teljesen egyértelmű legyen, ne kelljen visszakérdeznie a másik félnek stb... Persze a vége a legtöbb esetben hosszú összetett mondatok sora, ami végül csak nagyon nehezen érthető lesz. Öngól... 😃
2018. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!