Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Irodalom érettségin ha olyan...

Irodalom érettségin ha olyan költőt húzok, akinek négy verse is van a tételben, mind a négyet el kell mondani?

Figyelt kérdés
2018. jún. 21. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. De ha az összes versét elmondod az még jobb.
2018. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatban úgy fog kinézni, hogy a tanárod fog instruálni téged a felelet közben, mivel az idő ugye limitált... Elkezded mondani egy versét - legyél minél részletesebb, térj ki, amire csak tudsz! Így több információ hangzik el, (ebből az látszik, hogy tudod) és közben persze megy az idő is, így kevesebb jut majd eleve azokra a versekre, amelyeket nem ismersz annyira átfogóan, mint azt, amelyikkel kezdted - aztán nagy valószínűséggel majd közbeszól a magyartanárod, hogy "Köszönöm, elég.", ezt követően mondod majd a következőt, aztán megállít majd, hogy "Rendben. Köszönöm. Szép felelet volt...." (xD)


Tapasztalatból mondom, hogy az összeset nem szokták végigvárni. Gondold végig, melyik verset mennyire ismered, és aszerinti sorrendben mondd, amég meg nem állít, hogy elég lesz. Ennyi az egész, nem lesz gond. Hajrá! :D

2018. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem is arról a versről beszéltem, ami a mellékletben volt, hanem az adott költő egy másik hasonló verséről és 4-est kaptam.
2018. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a tanárnő, hogy benne lesz a feladatban, hogy milyen versek alapján kell bemutatni. Pl. mutasd be a francia szimbolizmus jellemzőit Baudelaire - Kapcsolatok, Verlaine - Költészettan és Rimbaud - A magánhangzók szonettje című versek alapján.
2018. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!