Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek így találhatnék...

Szerintetek így találhatnék partnert nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Voltam már csomó tanfolyamon (csoportos és magán is) és nyilván a suliban is kellett nyelvet tanulnom, otthon is mindig sokat foglalkoztam vele. Ugyanakkor arra nem igazán volt lehetőségem, hogy ténylegesen használjam és gyakoroljam (legalábbis az olvasáson, filmezésen kívül), mert mindig csak arra kellett a nyelv, hogy meg tudjam írni a dolgozatot vagy jól szerepeljek egy-egy vizsgán. Ezt nagyon bánom, mert szeretek nyelvet tanulni, viszont így nincsen értelme és teljesen öncélú az egész... Így arra gondoltam, hogy esetleg érdemes lenne keresnem egy Magyarországon tanuló külföldi lányt/fiút (van egy-két egyetem a közelben, ahol vannak külföldi hallgatók is), akivel tudnék gyakorolni és, ha szeretné, akkor én is tudnék neki segíteni a magyarral. Szerintem ez hasznos lenne és sokat tanulhatnék belőle, illetve akár egy tök jó program is lehet, legalább szerezhetnék egy-két ismerőst is.


Viszont ehhez találni is kell valakit, akinek lenne hozzá kedve és nem tudom, hogy mekkora sikerrel járnék vagy hol lenne érdemesebb keresgélnem. Azt tudom, hogy léteznek ilyen oldalak, amik kifejezetten erre vannak kitalálva és már próbáltam is, viszont nem kifejezetten váltak be, mert elég hamar abbamaradtak a beszélgetések, nem értünk rá mindig pont egyszerre stb. és szerintem személyesen hatásosabb is lenne.


2018. jún. 30. 17:52
 1/1 anonim válasza:
Szerintem is hasznos! Nekem voltak spanyol anyanyelvű barátaim mielőtt elkezdtem a nyelvet tanulni. Előtte mindig angolul vagy magyarul beszéltünk és a spanyol szerintem olyan(inkább minden nyelv), hogy ha suliban tanulsz vagy valamilyen tanfolyamon akkor jól tudod a nyelvtant de ha egy olyan eberrel beszélsz akinek ez az anyanyelve nem fogod először érteni mit mondanak és nem mersz majd megszólalni külföldön. Meg kell szokni de ha ilyen emberek vesznek körül hamar belejössz. Sok egyetemen tanulnak külföldi diákok, érdemes lenne ott ismerkedned vagy csak simán a városban esetleg este még többen vannak.
2018. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!