Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok ez a koffein? Ti mennyit...

Sok ez a koffein? Ti mennyit isztok naponta?

Figyelt kérdés

Reggel 2 erős feketekávé(cukor, tej nélkül, otthon főzött, kotyogós, fél óra különbséggel).

Délben egy hosszú kávé(ua kv, mint tej, két cukorral).

Napközben egy másfél literes pepsi és 2-3 energiaital(kobra vagy hell).

Este otthon teázom, ami fél liter fekete tea.

Sztetek ez soknak számít?

Ti mit fogyasztotok egy nap?


2018. júl. 2. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4 kv / nap a melóban.(6kor, 10 kor, 13 kor, meg 4 körül.) Ha nem dolgozom reggel 1 utána van hogy 2 van hogy egy sem. Tea, kóla, energiaital stb t nem.iszom.
2018. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

reggel, 6kor egy közepes feketekávé (tchibo family) cukorral, tej nélkül, otthon főzött, kotyogós

délben, 12kor egy közepes feketekávé (tchibo family) cukorral, tej nélkül, otthon főzött, kotyogós

délután, 4kor egy cafetero 3in1 fél cukorral (nem minden nap)


napközben gyümölcstea (pickwick filteres), víz, frutti drink üdítőporos üdítő


Sztetek ez soknak számít? - egy kicsit sok. szerintem...

2018. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem sok lenne.

Én két-három csésze hosszú kávét iszom feketén. Vagy két kávét és egy fél liter kólát. Délután három után meg már nem szoktam koffeines dolgot fogyasztani.

2018. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy egészségb.u.zi, de az ereid szerintem már kegyelemért könyöröghetnek.

Az energiaitalt feltétlen, és talán a fekete teát is felválthatnád valami kevésbé koffeinessel.

2018. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Reggel fekete kávé, délben fekete kávé és ennyi. Ha ennél többet iszok, éjjel nem tudok aludni. De teljesen emberfüggő, hogy kinek mi a sok.
2018. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem kávézok, de szinte minden nap megiszok 2 körül egy energiaitalt. Azt sem igazán a koffeinért iszom, hanem inkább az íze miatt.
2018. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nagyon sok, ennek a harmadára sem lenne szüksége egy átlag embernek. Ez rengeteg koffein és főleg brutál sok cukor (cukros kávé, energiaital, 1.5L kóla minden nap)... Én napi 2, maximum 3 kávéval végigviszek egy vizsgaidőszakot orvosin.
2018. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sok. Én ebbe a melegbe nem kívánom a kávét, de helyette sajnos megiszok 2-3-4 energiaitalt naponta. Imádom az ízét, behűtve isteni. De rohadt egészségtelen, le fogok szokni róla.
2018. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rohadt sok, hosszútávon ez nagyon szét fog téged vágni, de te tudod. :D


Én napi 1-2-3 kávét iszom, tejjel és cukorral, de olyan is van, hogy egyáltalán nem kávézom, úgyhogy nagyon változó. Erősebb kávékat csak ritkán fogyasztom, szénsavas és agyoncukrozott szarokkal pedig nem élek.


Az egy dolog, hogy utóbbiaknak én elég nagy ellenzőjük vagyok, de basszus most komolyan naponta másfél liter(!)

kóla és 2-3(!) doboz energiaital?!

Már magában a 3 feketekávé + fél liter fekete tea sem lenne kevés...

2018. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt, hogy "szét fog vágni"?

24 éves nő vagyok és igazából 16 éves koromtól kezdődve fokozatosan szoktam rá, mivel 16 évesen összesz@ródott az életem, ott kellett hagynom a sulit és dolgozni kellett menjek. Ott kezdtem legelőször inni kv-t, csak amikor nagyon hajnalban mentem vagy ha éjszakába akkor egyet, de csak napi 1-et. Aztán 18 évesen mikor el kellett költözzek otthonról az ország másik végébe, akkor kezdődtek az igazi gondok, magamra maradtam, aztán néhány barátom lett, akikkel meg szoktunk inni pár italt rossz napokon, amikor éreztem, hogy ez így nem lesz jó, akkor átszoktam az alkoholról az energia italra, a kólára. Most azóta megint költöztem már, fix állásom van, napi 14 órát dolgozom plusz túlórában 4-et, ami nagyrészt agyi munka, kell az energia, a pörgés, hogy jól teljesítsek.

Reggel amikor elmegyek futni, majd megiszom a reggeli egyik kávét, utána a melóhelyen a másodikat összesen fél óra különbséggel, utána már igencsak pörgök, a nap folyamán is fent kell tartsam vmivel, másképp sajna nem megy.

Viszont most így elgondolkodtam azon, hogy vajon a túlzott koffein bevitel ártalmas lehet-e, mert a munkatársaim enni sosem látnak, csak a koffeint tolom és a főnököm már aggódik értem, de mellette örül, hogy ilyen jól teljesítek, fáradhatatlan vagyok.

2018. júl. 2. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!