Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sztefani névről vélemények?...

Sztefani névről vélemények? Anyakönyvezhető egyáltalán ebben a formában?

Figyelt kérdés
Érdekelne mit gondoltok ebben a formában erről a névről. Tudom hogy van Stefánia, de a Sztefani szerintem jobb. Ti mit gondoltok erről a névről? Adnátok? Illetve lehet egyáltalán anyakönyveztetni?

2018. júl. 9. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

A Steffany angol név az nem rossz, de magyarosítva, ahogy te is írtad, rettenetes, és valószínűleg itthon csak így lehet adni.

Én nem adnám.

2018. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nem tetszik, nem adnám a gyerekemnek, de egyébként anyakönyvezhető: [link]
2018. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj, de a kulcsszavaid között látom, hogy egzotikum. Hát így leírva minden, csak nem egzotikus. Nekem nem tetszik. Sőt. Nézz rá leírva. Neked komolyan tetszik?
2018. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Túl külföldi. Az angol nevek magyarosan írva rettentően ízléstelenek.
2018. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Számomra nagyon idegen a nyelvtől a sztefani. Stefánia sokkal jobb.


25f

2018. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Valami undorító, kb. Orosós/Lakatos Sztefani jut eszembe róla, aki koromfekete és 14 éves kora óta az ötös út mellett áll.


Ne csessz ki ennyire a gyerekeddel

2018. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem szörnyen primitíven hangzanak ezek a magyarosan leírt külföldi nevek. Ármándó, Dzsesszika, Dzsenifer, Sztefani és Rikárdó... Mint egy kelet-magyarországi óvodás csoport.
2018. júl. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Magyar gyereknek nem adnám. És Sz betűvel kifejetetten csúnya leírva is.
2018. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szép név magyarul, így. Én személy szerint nem adnám.

Ráadásul nem egzotikum. Mostanában minden 3. szülő különleges nevet akar adni a gyerekének, és ezért 100 számra születnek ők is: Rikárdó, Dzsesszika, Dzsennifer, Noel, és a Sztefanik is... szóval tucatnév már.


Ha anyakönyvezhető nevekre vagy kíváncsi akkor a MTA Nyelvtudományi Intézete a hivatalos, külön a férfi, és női nevekkel:

[link]

[link]


Ezek szerint a Sztefani adható az országban.

2018. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz, de én is a Stefániát prereferálnám. És esetleg becézni lehetne Sztefaninak, ha már nagyon azt szeretnéd. A Sztefani külföldies, meg magyar névként picit, minthogyha nem lenne befejezve. Szóval én a Stefániát adnám.
2018. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!