Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan adjam meg egy külföldin...

Mirino kérdése:

Hogyan adjam meg egy külföldinek a lakcímem?

Figyelt kérdés

Részt vettem egy külföldi nyereményjátékon, amit meg is nyertem. Az ajándékom személyesen már átvette egy ismerősöm, aki ott lakik.

A helyzet az, hogy nem beszél magyarul és meg kéne neki írnom, hogy milyen címre küldje a nyereményt.


A kérdésem az lenne, hogy jó-e, ha úgy adom meg az adatokat, mintha magyarul tenném? Mármint az utcát lefordítsam-e street-re vagy csak írjam utcának?

Nem igazán értek ehhez, szóval kérlek segítsetek.

Ha valakinek lenne rá türelme, akkor írna nekem egy példát is?



2018. júl. 13. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegy. Hungary, Budapest, 1452 Kitalalt utca 72. pont ugy jo mint a Kitalalt street, strasse, s., u.
2018. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nevedet, utcát és a várost magyarul írod, de az országot legalulra angolul, tehát HUNGARY. Ajánlom a csomag széleit átragasztattni az ismerősssel, mert egy ilyen út eléggé megviseli a csomagolást (én külföldön élek és sokat küldenek a szüleim ide csomagot. Volt, hogy csak a ragasztás tartotta össze már a dobozt, mert valahol letették a vizes földre pakolásnál és átázott az alja).
2018. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarosan írd, mivel a kézbesítő postás magyar. Itt nem street-ek vannak. Csak az aljára oda kell írni, hogy Hungary.
2018. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)
2018. júl. 13. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!