Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az IQ értékeinken hány egysége...

Az IQ értékeinken hány egységet tudunk fejleszteni szerintetek? Mondjuk 135-ről még lehet szinteket lépni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 20. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél magasabb, annál nehezebb. Kitartó munkával fejleszthető.
2018. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom az IQ pont nem fejleszthető.

Butítani lehet az embert úgy hogy nem kapja meg a megfelelő környezetet a fejlődésre. De ha az megvan és úgy van x IQ-ja akkor azt nem nagyon lehet feljebb tornázni. Persze lehet hogy egy ideig egyre nagyobb eredmények jönnek ki a teszten. Az ember megjegyzi a válaszokat és ráérez a logikájára. De ettől nem lesz magasabb az IQ.

Ez nem azt jelenti hogy nem kéne magunkkal mentálisan foglalkozni. Innentől kezdve lehet specializálódni sokfele. Megismerni a világot és tudásunkat bővíteni majd alkalmazni.

De bármennyit erölteted, egy 90-es IQ-ból egy élet munkája alapján se lesz 120 a tudomány jelenlegi állása szerint.

Ha bebizonyítod hogy ez nem így van akkor állitólag Nobel-díj jár érte. És én is rendkívül boldog lennék mellé.


Viszont ne tévesszen meg ag IQ fogalma se. Attól hogy valakinek magasabb mint a másiknak nem feltétlen lesz sikeresebb és/vagy hasznosabb a társadalomban.

2018. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Emellett teszt alapján engem bevettek egy ilyen magas IQ-s embereknek szánt csoportba. És én mondom olyan öntelt de vak sötét embereket se találsz máshol. 2 találkozóra elmentem. De konkrétan a "saját fingom nem büdös" kategóriájú emberek voltak ott, de beszélgetni nem lehetett normálisan.

Szóval én egyre inkább kételkedek ezeknek a hitelességében. Nem hiszem el hogy van olyan ember aki leérettségizett, de ne maxolná ki a Mensa teszteket. Csak térben való matematikai alapműveletek más számrendszerekben.

2018. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az intelligenciaszint 15 éves kor körül rögzül.

Utána már markánsan nem változik.


Az más dolog, h van, akinek pl a logikai feladatok könnyebbek, vagy ha sokat old meg bizonyos fajtájú teszteket, akkor ráérez a menetére, de ettől még a tényleges intelligenciaszint nem változik, max. edzésben tartod.

2018. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!