Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért pontoz le valaki egy...

Miért pontoz le valaki egy zenét a youtube-on?

Figyelt kérdés
Elég kevesen csinálják ugyan, 5-6 ezer like-ra jut 50-60 dislike, de ezt a néhány embert nem értem. Miért keresnek fel egy olyan zenét, amit nem szeretnek, vagy ha véletlenül odakeverednek, miért nem zárják egyszerűen be?

2018. aug. 2. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A negatív vélemény is vélemény, ez is egy visszajelzés az előadónak.

Különben meg nem véletlenül lehet dislike-olni is a like mellett.

Erre találták ki, ha valami nem tetszik jelezheted.

2018. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, de ezek annyira ízlésfüggő dolgok. Mindenkinek megvan a maga zenei ízlése, a műfaj, amit kedvel, én sem megyek át egy másik műfajhoz lepontozgatni, mert értelmetlen butaság.
2018. aug. 2. 15:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeret véleményt nyílvánítani. Ha pl negatív véleményt is alkot, lehet, hogy pl fontosabbnak érzi magát, mert megkérdezték, és mérvadó a véleménye.

Meg pl lehet jelzés az előadónak, hogy "Háát, ez nem jött össze."

Nekem is pl van egyik kedvenc énekesnőmnek egy olyan förtelmes rossz száma; és nem értettem, hogy ezt minek nyomták a rádióban ezerrel, amikor kijött. Amikoris borzalmas. Egy másik nagyon jó zenésszel állt össze, akinek egyszer régen volt egy nagyon jó együttese, bandája; vele csinálták azt a közös számot, gondolom azért is lett híres a szám, mert együtt csinálta két nagy sztár, de az valami katasztrófa. Ez nemhogy rossz, meg a "hallgatható " kategóriába még belepasszírozható, hanem valami kegyetlen. Van az a zene, ami még "oké", meg "nem baj, ha szól", ami még elmegy; de ez teljesen rosszul sikerült nekik.

2018. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pontosan úgy van, ahogy mondod, de ha valamire, szerintem a zenére ez nem igaz. Ez olyan, mintha elkezdeném fikázni a másik ember, amiért annak a lila a kedvenc színe, nem pedig a sárga, mint nekem.


Nekem nem okoz zenei örömöt mondjuk egy pop vagy egy rap, de látom, hogy másnak igen, szóval nem mondhatom azt róla, hogy rossz. Tehát mégis miért pontozzam le? Hogy kifejezzem, másfajta zenéket preferálok? Az mégis kit érdekel. Na, szóval érted, mire akarok kilyukadni.

2018. aug. 2. 15:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essen, engem nem bosszantanak fel, és nem is idegesítek ezek a dislike-olók, csak próbálom megérteni őket.
2018. aug. 2. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pl műfajon belül csinálom.

A rapzenét szeretem, de csak a "real-eket", szóval akinek van valódi mondanivalója, ami embereknek szól, nem a divatmajmoknak. Szóval amíg egy Tkyd számot like-olok, bármelyik hiro muzsikára gondolkodás nélkül megy a dislike.

2018. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez természetesen ebben a formában teljesen érthető.
2018. aug. 2. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én például akkor szoktam dislikeolni egy adott számot, ha a youtube minden ok nélkül dobja be azt, ami műfajában megegyezik az ízlésemmel, de annak a legalja. Mert minden műfajban vannak igénytelen zenék.

Vagy ha olyan mainstream műfajt ajánlgat, ami szintén nem az én ízlésem, dislikeolom, és többet nem dobja be, vagy legalábbis kevesebb eséllyel.

2018. aug. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!