Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezek alapján igényelhetek...

Ezek alapján igényelhetek szociális támogatást az egyetemen?

Figyelt kérdés

60 ezer forintból tart el anya engem és a húgomat. Apámat még nem

is láttam soha, amikor anya terhes lett eltűnt.


19 et betöltöttem, kollégiumi jelentkezést leadtam.


Másik tény, hogy anya egy fillért sem ad a megélhetésemre Budapesten. Se kollégium, se semmi.


Ezek alapján valamilyen hátrányos helyzetű kategóriába tartozhatok?


19L


2018. aug. 10. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egyetemeken a szociális támogatáshoz nem kell, hogy hivatalosan hátrányos helyzetűnek soroljanak be. Az adott karon, ahova járni fogsz, nézd meg milyen alapon lehet pontokat kapni a szociális támogatás pályázatánál. Ezek tételesen fel vannak sorolva. Nekem mindkét szülőm velem van, dolgoznak, pénzt keresnek, de az egy főre jutó nettónk nem sok, van két húgom, akik szintén eltartott iskolások, így simán kapok én is szociális támogatást.
2018. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
Én is azt javaslom, hogy nézd meg pontosan a leírást az egyetemed honlapján, szerezz be minden igazolást, amit kérnek. Ha magadat tartod el, azt igazolnod kell, édesanyádnak is alá kell írni, bár ilyen jövedelemnél, egyedülálló szülővel vélhetően eleve a legmagasabb szoctámra vagy jogosult.
2018. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!