Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok azon gondolkoz...

Ti is szoktatok azon gondolkozni, mi lehet a színházban a függönyök mögött, a backstage-ben, a színpad alatt meg úgy az egész kulisszában?

Figyelt kérdés

2018. aug. 10. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert tudom. Amúgy semmi nagy kunszt.
2018. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert eleget léptünk fel iskolában a helyi kult. kp-ban, hogy tudjam, hogy néz ki a függöny mögötti terület, a zenészárok, a folyosók stb. Rokonom fellépett egy darabban, így bemehettünk, amikor szünetük volt, de ott is ugyanez a séma volt. Az apukája pedig zenész, bár az árokban még nem voltam, de szokott mesélni, mik mennek ott. Darab közben cigire kilógás, elejtett hangszerek pl. cintányér, szívatások és társai.
2018. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Színpad alatt max a zenekari árok van meg esetleg beépített füstgépek.

A függöny mögött pedig a színészek és egyéb személyzet raktárai, öltözői stb.

2018. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Temérdekszer voltam színpad mögött. Nincs ott semmi különös. Esetenként öltözők, fémfelépítmények, mechanika, elektromos eszközök, sok kábel, ruhatár.

Rákeresel a google-n, hogy theater backstage és nagyjából hasonlót látsz mint ami itthon is van.

2018. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tudom, így nem.

De ha nagyon érdekel, akkor erről is van fent videó a youtubeon.

2018. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromtól kezdve mindig a függöny mögötti dolgok érdekeltek:D
2018. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mentek a zöld kezek :)
2018. aug. 10. 20:53
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem, engem az érdekel, hogy mi van a szekrényekben (bárhol látok szekrényt, annyira szeretném tudni mi van benne). Színjátszós voltam iskolás koromban, voltunk versenyen, ahol országos 2. helyezést értünk el, így az nem újdonság.
2018. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem, mivel kicsi korom óta látom. De valóban érdemes látni, mennyi munka van egy előadás mögött. Annyi ember dolgozik rajta, de az átlag ember kb csak a színészeket és max a rendezőt értékeli. (Persze ők is megérdemlik.) De például kevesen tudják, mennyi munka van mondjuk a világításban.
2018. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Musicalszínész múlttal hidd el tisztában vagyok a díszítők munkájával is. Nem irigyeltem őket, amikor a 200 kilós díszletet emelgették. A világítás is fontos dolog, de azért a világítókról nem ömlik az izzadtság pl egy szabadtéri színpad felállításánál. Ők nem 200 kilót húznak fel, csak 2 kilót :)


Ez a szekrényes dolog számomra amolyan fétis dolognak tűnik. Kiskoromban pl kényszert éreztem, hogy mindent elolvassak, ahova írva van valami. majd kinövöd!

2018. aug. 11. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!