Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Animések (Otakuk)! Ti fel...

Animések (Otakuk)! Ti fel meritek vállalni mások előtt azt, hogy animét néztek és/vagy mangát olvastok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már kb 3 éve nézek animét.

Ha az anime terén tudatlan embernek árultam el, hogy érdekel a japán kultúra, és az egyik kedvenc időtöltésem az anime nézés, akkor ő vagy lenézett vagy egy idiótának tartott.

Nemrég árultam el a szüleimnek (hogy szoktam animét nézni) és basszus... azt mondták, hogy ezzel a mondattal "lehúztam őket a földre", mert hogy ők azt hitték, hogy sokkal érettebb és intelligensebb vagyok a korosztályomnál, és aztán benyögöm, hogy szeretem ezeket a "japán szarokat". Ez a kis beszélgetésünk hatalmas nyomot hagyott bennem. Kicsit rosszul esett amiket mondtak rólam. Ezzel azt érték el nálam, hogy mostantól fogva biztos nem mondom el nekik, hogy mit szeretek. 2 hét kellett ahhoz, hogy megemésszem ezt az elhatározást.

Annyira elegem van már abból, hogy ezek alapján ítélnek meg az emberek (itt főként idegenekre gondolok, meg egy pár rokonomra...).

Úgy alkotnak az emberek képet az animékről, hogy gőzük sincs milyen értékek jelennek meg némelyikben, és hogy mennyi érzelmet tudnak belevinni a történetekbe. Az egészben a legszuperebb, hogy olyan nagyon jól tudják érzékeltetni velunk (a nézőkkel) más-más karakterek érzéseit. Attól még, hogy rajzolva vannak, nem mindegyik kisgyereknek való. Nem egy olyan animét láttam, amit végigbőgtem, aztán vagy 2 hétig kattogott az agyam rajta. Nem szeretnék általánosítani, de ezt muszáj leírnom... amik mennek szappanoperák a tévében, hát hogy is mondjam... nem egy animét tudnék mondani ami mögött az ilyen Soy Luna meg a társai elbújhatnának.

Ettől függetlenül, ha találkozok egy emberrel, és ő elárulja hogy nagy Violettafan, vagy mit tudom én milyen fan, akkor én nem itélem el, bármennyire is utálom az ilyen sorozatokat. Több rejlik még abban az emberben. Ízlések és pofonok. Kinek mit tetszik, és persze tiszteletben kell tartani mások véleményét, azt is tudom...

Huha, egy kicsit elkalandoztam. Elnézést. ^^'

Az biztos, hogy én mostantól titkolni fogom ezt az animés énemet, az fix. :D Amúgy bocsi a helyesírásért, és azért is, mert a helyes fogalmazás nehezemre esik. :/

És Ti hogy álltok ezzel?



2018. aug. 12. 12:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem titkolom. Igaz, én teszek rá ki mit gondol rólam.
2018. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Amúgy diplomás, intelligens ember vagyok, de ennek mi köze ehhez, nem tudom. Nyilván sok hulladék anime és manga van, elég alacsony a szint, de vannak kiváló, elgondolkodtató művek, amiket értelmes középkorúak is szeretnek meg minden.

De ha csak egy csilivili kis kalandanimét nézel, azzal is mi a gond? Mások meg szappanoperát, Mónika showt meg ki tudja mit, annál egy átlagos kis szórakoztató anime klasszisokkal jobb...


S aki pl. a Studio Ghibli alkotásokat lenézi (az persze más műfaj, nem sorozat, hanem film, nagyobb költségekkel, ami rövidebb időre oszlik el), azt nagyon tudom sajnálni s jogosnak tartom, hogy én őt nézzem le kissé :D De jó kis sorozatokat is tudok ám mondani, százszámra néztem már animét s akadt azért jópár kiváló...

2018. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hali, en nem igazan nezek animet, lehet csak azert mert meg nem szantam ra magam, meg nem is talaltam az izlesemnek megfelelot sajna :D. Node a kerdesre visszaterve. En nem szoktam lenezni akik animet neznek. Sot azt vettem eszre hogy az animet nezo emberek egy resze egy picit intelligensebb is. A szuleid azt gondolhattak talan h valami gyerekes "mese" az anime. Ok is biztos neznek baratok koztot vagy valami spanyol erzelgos sorozatot szoval.. Vannak (sracok inkabb) akik meg a "hentai" val keverik ossze szant szandekkal. A tobbi ember akiknek meg elmondtad meg talan weaboonak gondoltak vagy nem tudom :D hogy animet nezel meg inkabb olyanoknak aruld el(szerintem) akiket mar egy kicsit is ismersz. Remelem hasznos voltam. /f
2018. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szükséges, akkor nem kell minden embernek említeni, hogy animézel, csak ha olyannyira jóban vagytok, hogy bármit meg tudtok beszélni.

Az emberek többnyire úgy alkotnak rólad képet, hogy hogy viselkedsz velük, előttük, nem abból, hogy mit szeretsz. Kivéve ha az arcukba reklámozod, azzal kezded a bemutatkozást, hogy "szeretem az animéket".

Én körülbelül négy-öt éve nézek animét, de már kevesebb mennyiségben (inkább olvasok), régebben én is annyira szerettem egy-kettőt, hogy sokan herótot kaptak tőle, aztán lecsengett a nagy imádatom, nem reklámozom senki arcába sem kedvenceimet.

Az én anyukám furcsa szemmel néz a mai napig az animére, mert nem érti, mi bennük a szórakoztató, de nem piszkál érte, mert látja, hogy nem ártalmas tevékenység.

Szüleidnek rá kellene jönniük, hogy annyira nem rossz az ez iránti rajongás, mint ahogy az ő elméjükben él, vannak emberek, akik kultúráltan tudják szeretni az animét, nem csak olyanok, mint amikben ezekben a "cringe összeállításokban" látni.

2018. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért az hogy valaki animézik nem jelenti azt hogy otaku, mert azért az már egy durvább szint. És ott is meg van az esély h nem is otaku a személy hanem weebo ami megint csak ég és föld.

Amióta tudom az eszem szerettem az animeket és so se rejtettem el ezeket a dolgaimat.

És ha voltak is akik furán néztek rám nem érdekelt, ők is szeretnek valamit meg én is. Semmi közük nincs hozzá, ahogy engen se szolom le még ha jogosan is h van aki török sorozatokat néz.... szép kis magyarok ugye?

Sok a bolond aki életében nem nézett vagy látott valami beteg anime részletet és ez alapján itéli meg az egészet. De ahogy millio szar és beteg film sorozat van úgy anineből és mangabol is ugyan ennyi. De ugye ezt nehezebb felfogni mint elfogadni a tényt h más szereti ezeket. Vitatkoztam én már ikyen emberekkel bár ne tettem volna, de be vannak rőgzödve 2-3 hülye érvhez amit ha 5x megingatok és szétszedek se tágítanak tőle. Felesleges velük foglalkozni. A mértéke se mindegy h valaki nézi vagy ha kb ebben él mindenféle kiegészítőket hord, rosszul használt japán kifejezéseket használ és kb nevetségessé teszi magát a műfajt.

De amúgy nevetséges a szüleid hozzáállása ha normális keretek között csinálod a dolgot. És úgy tűnik ha eddig nem tudták v jöttek rá.

2018. aug. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig felvállalom, ha szóba kerülnek az időtöltéseim, azt is, hogy japán zenét hallgatok. Sosem érdekeltek rá a reakciók, maximum, ha elkezdték nagyon szidni, hogy hogy élvezheti valaki ezeket. Ilyenkor szoktam levezetni, hogy ha én nem ócsárolom az ő kedvenceit, akkor ő is békén hagyhatja az enyém. Semmi közük hozzá, de fogadd el,- nagyon kevés az az eset, hogy aki nagyon ágál ezek ellen, az elfogadja egy idő után. Nem is érdemes beleveszni a dologba, mert sokan képtelenek kompromisszumra bármiről legyen szó.

Persze volt olyan ismerősöm, aki évekig szidta az animeket, japánt, mindent csingcsuncsangozott, ma meg már conokra járogat stb.

Titkolhatod magadról, de mi értelme? Mi van ha érdekes, anime kedvelőkkel futnál össze, de nem ismernéd meg őket, mert nem tudják meg rólad?

Én felnőttként disneyt is nézek, más meséket is, és mai napig le lehet velem ülni társasozni, vagy unozni.


Emellett senkit se minősít le a hobbija, kedvencei, kivéve ha beteg hobbi, na érted. Mitől lennél kevesebb? A munkahelyemen nekem megy legjobban az angol, mert mangakat fordítok unalmamban, és angol felirattal animezek.

Én a helyedben nem titkolnám, az olyan lenne, mintha szégyellném aki vagyok.

2018. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid mit néznek? Hegyi doktort? Az én szememben például az a sorozat hulladék (meg minden más fos, amit a magyar tévék adnak), de a nézőit nem ítélem el, ha egyszer tetszik nekik :D
2018. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én fel szoktam vállalni, és nem szoktak lenézni miatta. Amikor megemlítettem az angoltanáromnak, mondta, hogy "Ó, hogy azok a japán képregények és rajzfilmek? Igen, hallottam már róluk, elég felkapottak, nem? Van belőlük mindenféle bolt és fesztivál, igaz?" És megkérdezte, hogy én mit szeretek bennük, de egyáltalán nem lenézőn, hanem mert érdekelte. Szerintem ez a normális reakció.

Egyébként a szüleim is tudnak róla, ds őket nem annyira érdekli ez, és különben meg tanulok vele nyelvet is.


16/L

2018. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Fel merem vállalni, de nem menőzök vele, és ha lehet, kerülöm a témát.
2018. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Én nyíltan vállalom, bármikor ha megkérdezi bárki mik a hobbijaim az anime és a manga olvasás közte van. Van akinek nem tetszik, de most nem tudsz velük mit kezdeni. A szüleim nem nagyon tudják megkülönböztetni a meséktől, de engem nem zavar amíg nem piszkálnak vele. A legtöbb ismerősöm barátom is tudja, hogy animézek és elfogadják. Azok akiknek nem tetszik azok se szoktak mondani semmit, mert én se mondok semmit az ő hobbijukra és szerintem ez így normális.

19/F

2018. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!