Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Előre aggódok a következő év...

Előre aggódok a következő év miatt az iskolában történő változások miatt? 17/l

Figyelt kérdés

Előző előtti évben voltam először középiskolás. Kibírtam az évet + a gyakorlatot, másikba mentem, idén ott kezdtem. Egy hónapig bírtam ki, a szakma nem ment + piszkáltak minden baromságért, többek között amiét olvasni szeretek és kb csöndes elnyomott létezésemért.


Aztán kerültem a mostani iskolámba aminél ugyanazt a szakmát tanulom mint a legelsőnél.


Az iskolánk kicsi, alig voltunk. Komolyan. Év végére KÖZEL negyvenen voltunk a diákokat, tanárokat és a többi dolgozót is beleszámolva. Kis családias légkör. Persze itt is akadtak nem oda illők - meg is buktak - akik zavarták a légkört és az órákat, de mégsem volt (1-2 esetet leszámítva amikor az volt a gond, hogy azért normális velem a számukra utált tanár mert és is megadom neki a tiszteletet) gond.


A következő évben minden megváltozik. Egy másik iskola (vendéglátó, azt hiszem pincér) úgymond hozzáolvad a miénkhez (ami kicsit érdekesen fest, mert amit mi tanulunk annak köze nincs a vendéglátóhoz de mindegy), ezáltal +200 diákkal bővül az iskola + másik igazgató lesz - mert nem vállalta. Apámat megkérdeztem és azt mondta, számítsak arra, hogy nagyrészt fiúk lesznek.


Szerettem azt a kicsi és otthonos légkört, és ami ezzel a kevés létszám miatt járt. Elfogadom, hogy ez van, nem is tehetek mást, de attól még aggódok, hogy ugyanolyanná válik mint a többi ahonnan menekültem a borzalmas légkör és környezet miatt. Nem fogok menekülni akkor sem ha nem idilli lesz. Mondhatni, hogy végre találtam egy olyan helyet ahol elfogadnak, gyomorgörcs nélkül járhatok be, szeretem a tanáraimat. Jelentősen nőtt az önbizalmam, kevésbé vagyok aszociális és sokat javult a tanulmányi eredményem is. Tehát pozitív hatással volt rám ez az év. Nagy lesz a változás, sok új arc. Ráadásul, mivel általánosban alsó tagozatban amikor kis pufi voltam, agyonszekáltak mindkét osztályból a fiúk, aminek a nyoma mai napig megmaradt. Tartok tőlük - kivétel ezalatt az osztálytársaim, de csak mert megszoktam őket.


Szerintetek csak én vetítem ennyire sötéten és negatívan a jövőt? :/ Egyébként akármily' furcsának tűnhet, mert úgy írtam le mint egy csapást a világra, közben félve bár, de izgatottan várom is.



2018. aug. 12. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Kár előre izgulni olyanon, amin úgysem változtathatsz. Egyébként mi a kérdésed?
2018. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló story volt a középsuli számomra is. Kirekesztetség, magány, egyedülléttel teletek az tanévek 60-70%-a.


Perszer 9-10 ben akadtak barátok, de ellenségek is szép számmal, mivel én voltam a legvédtelenebb ezért engem támadtak...


Aztán osztályt váltottam 10-ben és onnantól javult a helyzet, két lány ismerős sokat segített ebben. 11-ben lekoptattak de szerencsére akkor ismertem meg az egyik legjobb haveromat akivel mai napig beszélő viszonyban vagyok és rengeteg vicces élményben volt részünk érettségig.


Persze ez az osztály se volt az igazi de sokan voltunk így elvesztem mondhatni és mindenki tett a másikra. Aztán lett egy szakmám amiben életben nem dolgoztam, nem is igazán érdekel.


Azóta eltelt két év és sokat változtam, sokkal nyitottabb, felszabadultabb vagyok de a zárt, csendes életem azért megmaradt.

------



Azt tudom tanácsolni, hogy probálj meg barátkozni, többet beszélni és a tanulásra koncentrálni.

2018. aug. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ja elírtad szerintem


Aszociális szó jelentése: 1. Másoknak ártó (személy); akinek tettei burkoltan, de szándékosan kárt okoznak más személynek.



Antiszociálist akartál írni asszem :D

2018. aug. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A pszichológiában az antiszociális személyiségzavar a pszichopata szinonimája, így az sem jó kifejezés. Bár hétköznapi értelemben használják olyan személyekre, amilyen a Kérdező, de a valódi jelentése teljesen más. Csak azért írtam ezt le, mert ha az aszociálist megmagyarázod, akkor az antiszociálist ne használd rosszul...


Az aszociális nagyjából azt jelenti, hogy valaki képtelen boldogulni az emberi közegben, nem tudja elfogadni a társadalmi normákat, szabályokat és azok szerint élni. Kizárólag a saját érdekeit nézve cselekszik, és lelkiismeret nélkül átgázol másokon.

2018. aug. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2018. aug. 14. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!