Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a drogosokról?

Mi a véleményetek a drogosokról?

Figyelt kérdés
2018. aug. 14. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan világba/érzésbe menekülnek, ami igazából semmire sem megoldás és közben szenvedésbe és nyomorba dönti őket a szer.


Lehet okoskodni, hogy így jó, úgy jó, ezt nem is támadom. Drogozni tényleg brutál jó. Mi másért csinálnák?

Csak közben mindent elvesz tőled cserébe. Ez pedig közel sem fair alku.


Nem véletlenül csúsznak le a drogos emberek hosszútávon..

2018. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem a prevenciót erősíteni kéne, valami olyan módszert kitalálni ami tényleg megérteti az emberekkel a drog következményeit.

A füves cigit legalizálnám, ha már vannak dohányboltjaink, akkor ott lehetne ellenőrzött minőségben árulni.

A dílereket nem üldözném ennyire. Legalizálnám, de hatalmas adót vetnék ki rájuk, hogy ne lehessen mocskosul meggazdagodni belőle. Ja és dílerek nem láthatnának el közszolgálati feladatokat.

Ezen kívül nem lenne kikötés.

Ha normális prevenció lenne, akkor méginkább csak a lecsúszott, társadalmilag haszontalan réteg élne ezekkel a szerekkel. Ha ezek adagolnák túl magukat, akkor mindenki csak jól járna. Tisztulna a népesség, nem kéne eltartani őket, így több pénz maradna értelmes dolgokra, ők meg nem szenvednênek tovàbb.


Amúgy az amcsik többször próbálkoztak ilyesmivel. Az 1900-as évek elején az olcsó alkoholt mérgezték, ezzel csökkentve a munkanélküliek és hajléktalanok számát.

Ezután a 70-80-as években a n_gger gettókban terítettek színtiszta drogokat. Ha a feka a tiszta anyagból benyomott annyit amennyit az átlag kevert drogból szokott, azual rögtön túl is adagolta magát és kipurcant.

Mindkét akció sikeres volt, mert csökkent a társadalomra káros személyek száma, viszont sajnos hamar abbahagyták, mert f_stak attól, hogy megütik a bokájukat, ha nyílvánosságra kerül.

2018. aug. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom kiket értesz ez alatt. Vannak ismerőseim, akik tanulnak, dolgoznak, gyereket nevelnek és néhanap elszívnak egy szál cigit. Igaziból meg nem mondanád róluk ha ők nem mesélik el. Nem mondanám erre sem, hogy támogatom, de azt sem hogy jogom lenne felülbírálni a döntéseiket. Van olyan is, aki régebb óta stagnál egy szinten, olyan mintha megállította volna az életét a rendszeres füvezés. A hosszútávú kapcsolata meg a stabil munkahelye bánta. Nem lecsúszott, inkább csak semerre sem tart már és nem jó neki. Én kívűlről úgy látom, hogy ennek köze van a függőségéhez. Nem olyan mint akik mindent eladnak vagy akármit megtesznek a cuccért, de rangsorban beelőzött mindent ami fontos volt az életében. Rendes gyerek, értelmes és kedves, de mindez a háttérbe szorul lassan. Vannak szimpla gyógyszerfüggő idegbetegek, nem vagyok benne biztos, hogy őket szívesebben látnám volán mögött vagy gyerekek közelében. Van sok alkesz, róluk onnan tudom hogy milyen volt az előző este, hogy reggel 7-kor a fél arcukat eltakaró napszemüvegben találkozok velük és fáj nekik a beszéd. Viszik a gyereket oviba. A buszon zacskóból szipuzóktól meg akiken fullra látszik, hogy fogalmuk sincs hol vannak, azoktól félek. Egyszer mellettem dobták be kívűlről a villamosablakot kővel. Az őrjöngőkkel jó lenne kezdeni valamit, meg az se valami felemelő érzés, hogy egy parkban sose lehet tudni hányféle vér, ondó, meg hányás keveredik ott ahova leültél enni. De így, hogy a "drogosokról" általánosságban nem igazán lehet beszélni. Mindenféle típusú ember bele tud futni ebbe és senkisem tudja előre, hogy rá hogyan hat, milyen következményei lesznek. Az emberi agy élete végéig változásban van és olyan dolgokat tesz közben amiről még halvány fogalmunk sincs. Ha ebbe vegyileg beleavatkozunk sosem tudhatjuk meg kik lettünk volna ha az eredeti eszköznél maradunk.
2018. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 irányzat van:

A, aki okkal csinálja (ezt az okot ő tudja. Mint pl.: rossz szülői viszony, bántalmazás, stb.);

B, Aki belemegy, vagy belevisznek, de nincs ekkora súlyú negatív háttere, mint az 1.-nél.

Mindkét esetben rossz dolog. Ha van nagyarányú segítség, akkor tud rajta változtatni az egyén.

2018. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Én utálom őket, bár Demi Lovatot dugnám attól.
2018. aug. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!