Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van-e faj ami ezt az oldalunka...

Van-e faj ami ezt az oldalunkat felülmúlná? Lent némi elmerengésre okot adó adatsor.

Figyelt kérdés

tudom, hogy utálod az ilyesmit de ha már megnyitottad olvasd


-a világ leggazdagabb 1%-ának a vagyona = a többi 99% vagyonával

-a (publikusan) leggazdagabb ember vagyona 112 milliárd dollár

-a felső 1% legszegényebb tagjának vagyona 700 ezer dollár

-tudjuk, hogy az 1%-on belül is vmilyen exponenciális görbén helyezhetők el a vagyonok

-épp ezért a két érték átlagát egyharmaddal csökkentettem a kalkulációkor

-így kaptam meg, hogy neked, nekem, mindenkinek aki megszületett 100 milliárd forintnyi vagyon jutna egyenlő eloszlás esetén

-egyenlő eloszlás alatt értem, hogy a munkamorál függvényében lehetne különbség köztünk, de max tízszeres


-tisztában vagyok vele, hogy ha holnap szétosztanál ennyi aranyat v pénzt akkor meg az nem érne semmit

-viszont vmilyen formában ezeket a javakat emberek termelték meg, ergo hihetetlen értéke van az emberi munkának

-tudom bolondságok sora, hogy ide fajultunk de akkor ezt eltörölve milyen gazdag világ lennénk, nem?


2018. aug. 26. 12:55
 1/3 nemaRendőrség ***** válasza:

Most mi a kérdés?

Méheknél, hangyáknál minden hatalom és erőforrás a királynőé, a többieknek semmilyük sincs. Neked legalább van egy telefonod/számítógéped

2018. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ne hari egy, de ugye viccelsz?


-láttál már hangyaboly körül koldushangyát? meg mondjuk helikopterrel járkáló királynőt?

-vagy kaptár előtt megfagyott méhet?


még konkrét helye sincs a királynőnek a kaptáron belül, azt eszik amit a többiek és mikor kiöregszik kilökik a szabadba

2018. aug. 26. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg elég bicskanyitogató, hogy az, hogy pár ember úgy meggazdagszik mások fizikai/szellemi munkáján, hogy saját pénzből megoldhatnák a világon a mély szegénység problémáját, és létrehozhatnának egy rendszert, ami nem engedi, hogy bárki is emberhez méltatlan körülmények között (pl utcán) éljen. De még bicskanyitogatóbb, hogy az emberek többsége egyszerűen szolga. Nincs bajuk ezzel. Ha panaszkodnak is, akkor is csak az alattuk lévőket okolják. A gyorséttermi kiszolgáló azt hiszi, hogy nem jogos a hajléktalanoknak bármit is adni, hiszen emiatt megy el a pénz; ha egy ápoló dühös a keresete miatt, akkor azt hozza fel, hogy bezzeg a képzetlen boltos is annyit keres kb mint ő, miközben a boltos is alig él meg, az meg, akinek jól fizető állása van lenézi az kétkezi dolgozókat, hiszen ha "tanultak volna, akkor nem nyomorognának" miközben nem létezhetne a társadalom a dolgozók nélkülük.


Nem hiszem, ha összeomlana a gazdaság, ha bevezetnének a minimálbér mellé mondjuk egy maximálbért, ami megakadályozza az 1%ot abban, hogy felhalmozzák a vagyonukat... Annyi viszont biztos, hogy ha nem lenne lehetőségük minden extra garast bezsebelni, akkor nem lenne fontos a nagyobb iparok vezetőinek, hogy a létező legolcsóbb gyártási/szállítási lehetőségeket válasszák, szóval a környezetszennyezés drasztikusan visszaesne. Mert nem azért van klímaváltozás, mert az átlag ember elfelejti néha lekapcsolni a villanyt, vagy fél évente egyszer vesz egy csomag szívószálat...


Persze volt már rá példa a történelemben, hogy a birka nép észhez tért, és elővette a nyaktilót szóval talán van még remény számunkra is.

2018. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!