Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki egyetemen ül az miért...

Aki egyetemen ül az miért neveti ki azt a személyt aki inkább elment dolgozni egy szakmában?

Figyelt kérdés
Hétvégenként,esti szórakozóhelyeken sok embert meglehet ismerni.Én és haverom egy ács mellett dolgozunk elég jó órabérért.Mikor beszélgetünk emberekkel kérdezik mit csinálunk és válaszolunk akkor konkrétan majdnem nevetnek rajtunk.:D Akik nevetnek/lenéznek minket azok általában a Debreceni Egyetemen ülnek vagy az Agráron és nem építőipari szakon tanulnak. Tényleg ennyire gáz dolgozni vagy csak az építőipar miatt nevetnek ki minket? Tisztelet a kivételnek mert már találkoztunk olyannak aki szabadidejébe a kőműveseknél dolgozik mint betanított munkás.Az oké,hogy egyetem után egy diplomával jó melót lehet találni de akkor se kéne lenézni a másikat. Nektek mi a véleményetek erről? Van egy érettségim meg egy gépésztechnikus papírom.21/F
2018. szept. 1. 19:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nagyképű szemeteket le kell xarni... A munka nem szégyen...
2018. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van, aki azért lenéz mert vidéki vagy, mert magyar vagy, vagy mert szegény vagy. Ne foglalkozz mások véleményével, különösen az idiótákéval ne, ez a boldog élet titka.
2018. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy most jól megtaláltuk egymást, mert nekem meg pont az ellenkező a tapasztalatom. Én is másodéves vagyok Debrecenben, és az ismerőseim mindig a mekis, meg további gyorséttermes poénokkal jönnek, ami nagyon zavar, mert egyébként nem könnyű szakon vagyok. :D

Amúgy szerintem az ilyen emberek ezt a neveltetést, ezt a "sznob" légkört hozzák otthonról, hogy lenézendő a kétkezi' munka. Én azokat az embereket nézem le, akik ezt nézik le.

Én azért jöttem egyetemre, mert érdekel ez a szak, szeretném majd továbbadni a tudásomat. De emellett a barátomnak szintén gépésztechnikusi papírja van, a szüleim is szakmunkások. Ez nem határozza meg mennyire vagy értelmes, talpraesett, szerethető ember. :)

2018. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyen moslék szarevőknek építik a házukat a kőművesek, ácsok, ha szakember nem lenne, dughatná az építkezésre szánt millióit akár az anyja szájába is, mert magától nem tudna felépíteni semmit, egyetem ide vagy oda.

Mire megy az ilyen egy jó melóval, ha ezek a szar életűek ugyanúgy le fogják dolgozni a munkaidejüket, valaki csicskájaként.

2018. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 October15 ***** válasza:
100%

1.: Hát ha gépész technikus vagy akkor a fszért építő iparba dolgozol? :D Munkaerő hiány meg dolgok ha most nem találsz melót a szakmádban akkor kb soha.

2.: Egyetemen nem csak ülni szokás. :D

3.: Miért képzelsz rosszindulatot oda ahol valszeg nincs is?

2018. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 October15 ***** válasza:
68%
4.: Borzasztóan el vagy tévedve. :D
2018. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt kell csinálni amit szeretsz.5 év nekem elég volt arra,hogy megunjam a gépészetet meg ezzel a technikus papírral nem sokra megyek.Meg ahogy irtam jó társaságban vagyok jó pénzért és még szeretem is csinálni amit csinálok. Egy gépész is fizikai munkát végez csak neki a ruhája nem fűrészporos lesz hanem olajos :)
2018. szept. 1. 19:46
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

#4

Azért ne lendüljünk át a ló túloldalára... Ilyen stílussal te sem vagy jobb a sznob, lenéző egyetemistánál/egyetemet végzettnél...

Sőt!

2018. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én ezt nem tapasztaltam, de hát ja... Bunkó emberek mindig is lesznek.
2018. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 October15 ***** válasza:
100%
7.: Nyilván. Miért nem tanulod ki a szakmát? [Már az ácsot.] Van szakmai gyakorlatod lazán találnál utána melót.
2018. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!