Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rejtett kamerán rögzített...

Rejtett kamerán rögzített buncselekményt bármikor felhasználhatom a bunelkövetővel szemben?

Figyelt kérdés
tehát ha egy cigány betalál és tettlegességig fajul a dolog (részéről) akkor a rejtett kamerán felvett buncselekményes videóval sétálhatok is be a rendőrségre?
2018. szept. 2. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
NEM, ugyanis ez illegális felvétel, amit nem használhatsz fel sehol!
2018. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Attól függ, milyen bűn... én úgy tudom, hogy némelyiknek van elévülési ideje. Úgyhogy minél hamarabb. És ne higgy az elsőnek, ugyanis ha nem osztod meg a nagyközönség előtt, akkor nem lesz belőle bajod. A cigónak annál inkább. :)))
2018. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze felhasználhatod... késöbb bizonyító is lehet.

Azonban ha egy esetleges birósági ügyben a biró felmenti a gyanúsitottat, akkor ő perelhet ezért téged, ha nem hoztad tudomására, hogy videó felvétel készül róla.....

2018. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ha nem osztom meg akkor nem lesz belőle bajom? ezt nem igazán értem.

nekem azon kivul hogy személyi jogokat sértek mi bajom lenne?

nekem az a célom hogy a rejtett kamerás felvétellel bizonyító erőként tudjak fellépni a rendőrségen/bíróságon.

2018. szept. 2. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt a biróságon a biró dönti el, hogy elfigadja vagy nem....
2018. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elsőnek csak akkor lenne igaza, ha a kamerát a cigó lakásában rejtenéd el! Akkor nem érdemes hőbörögni!


Egyébként meg mi a fenének kamera, ha nem használjuk fel?? Minden este van a híradóban ilyen felvétel igaz, hogy kitakarják az arcokat, de az egész országnak megmutatják.

Nyilván az ügy súlyától is függ. Néha az egyik jogszabály felülbírálja a másikat. Ha nyomozásra kerül a sor, akkor mindig jól jön a bizonyíték. Aztán vagy figyelembe veszik, vagy nem...

2018. szept. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!