Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fontos! Mit tehetnék? Kik...

Fontos! Mit tehetnék? Kik állhatnak mindezen "dolgok" hátterében? És ki látható a fotón?

Figyelt kérdés

Véletlenül rátévedtem Facebook-on egy oldalra, ahol undorító, züllött megfogalmazású bejegyzések, és hasonlóan alantas tartalmú képek láthatóak. Sajnálatos módon, sokan kedvelik. A legrosszabb az egészben az, hogy a profilképen egy olyan személy szerepel, aki (megítélésem szerint) nagyon hasonlít hozzám, csak talán idősebb nálam. Félek és görcsölök, hogy sokan (esetleg) emiatt összetéveszthetnek valakivel.


Ráadásul (ami sajnos igazolja az összetévesztést), ahogy keresgéltem az interneten, találtam egy, a szóban forgó weblappal kapcsolatos bejegyzést, ahol is, - a nevemet gúnyosan ismételgetve - cigánynak állítanak be, pedig fehér, magyar ember vagyok. A vezetéknevem székely eredetű, ismerem a családfám "ágait", nincs roma felmenőm. Viszont sajnos, mint sok más családnév esetében, jó pár kisebbségi is viseli, és emiatt rengeteg személy számára negatív/téves vélemény rögzült be a témát illetően.

Ráadásul, hogy (részben eltérő-jellegű) példákkal is szemléltessem: Amikor legutóbb sétáltam az utcán, feltűnt mögöttem egy csapat hangoskodó fiatal, akik vagy fél órán át, több alkalommal is kiabálták rám, hogy "cigány". Tegnap pedig öt-hat középkorú férfi beszélt hasonlóakat személyemről, sok ember füle hallatára, amikor (pár méterrel arrébb) elmentem mellettük. Feltűnően, és megvetéssel teli arckifejezéssel bámult mindenki. Régen többen fel is kerestek "publikus helyszíneken", mert a végletekig hitték, hogy valami ismerősük vagyok. Névre sajnos nem emlékszem, mert akkoriban mindezt még nem tartottam fontosnak és aggasztónak... (Az utóbbi évek során számtalan hasonló eseményt tapasztaltam meg. Nagyon hosszú történet.)


Nem linkelném be nyilvánosan a kérdésben említett weblapot, nehogy hátrányom származzék belőle.


2018. szept. 12. 00:23
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Elnézést a szóismétlésekért, és a nehézkes megfogalmazásért. Zaklatott vagyok...
2018. szept. 12. 00:30
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Miért, ki vagy te?
2018. szept. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

00:57


Miért fontos ez? Átlagos, hétköznapi személy vagyok. Se nem gazdag, se nem híres, és nem ártottam senkinek sem. (Sőt, én szenvedtem el mások bántásait.) Tehát nem létezik olyan indok, ami okot adna a fentebb szóba hozott személyek furcsa viselkedésére.

2018. szept. 12. 01:05
 4/23 anonim ***** válasza:
Csak mert a leírásból nagyon úgy tűnik hogy sokan ismernek.Csak tettél valamit amiért ennyi ember utál.Nem hiszem hogy csak a származásod vagy neved miatt.
2018. szept. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, magyar ember vagyok. És Semmi olyat nem tettem, ami indokolná idegen személyek rosszindulatát. Ha bizonyos emberek mégis másként vélekednének erről, az amiatt lehet, mert valaki/valakik évek óta félrevezetik őket, hamis információkkal látják el személyüket, sokat fáradoznak annak érdekében, hogy lemásoljanak, utánozzanak, hamis énképet/tulajdonságokat mutassanak meg különböző személyeknek rólam.

Vagy: Egyszerű félreértés az egész. Egy szituáció, ami nem egyértelműen alakult, esetleg rosszkor voltam rossz helyen olyankor, amikor valaki (idegen) egy általa utált férfi/nő közelében látott az utcán, mert éppen akkor sétáltam el mellettük, stb.

2018. szept. 12. 01:27
 6/23 anonim ***** válasza:

Fura.Szóval nem először történt ilyen?

Akkor nem véletlen.

2018. szept. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Valóban, nem először. Sokszor láttam már például olyat, aki utánozott, és úgy sétált az utcán, nagyon hasonlított rám.

Máskor álnéven regisztrált felhasználóktól kaptam fenyegetéseket, amelyek tárgya koholt volt, nem illettek rám, nem tettem olyanokat, amikkel megvádoltak.

Több alkalommal az írásstílusomat/fogalmazásmódomat is utánozták.

Háromszor is előfordult, hogy rám hajtottak kocsival, úgy kellett arrébb futnom.

2018. szept. 12. 01:58
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Uldozesi maniad van? Nem kene meglatogatnod egy pszixhiatert?
2018. szept. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nincs tennivalód más, mint túllépni-.
2018. szept. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

02:01


Voltam pszichiáternél, rengeteg alkalommal, alaposan bejártam ezt az utat, de semmi előrelépés, csak rosszabb lett.

2018. szept. 12. 02:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!