Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon sokat iszok / ittam az utóbbi háromnegyed évben? Titeket mi nevettet meg? Filmek? Barátok?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim. Vagyis egyetemről maradt 1-2, de nem tartom velük a kapcsolatot, ha valami fontos van, persze írok nekik, de nem találkozunk semmi ilyen, az üzenetváltások 10 percesek.


Egyébként nincsenek barátaim, gimiből 1-2en élnek Budapesten, mások vidéken maradtak, vagy külföldre mentek.


Egyedül vagyok, nincs barátom. Nem is volt 3 éve... egyre többször iszom alkoholt. ... ellazít, eleinte csak fröccs volt 0,5-0,7 dl vodkával, most: 1,2 dl vodka kb, meg 3-4 sör...

1 éve ez volt a helyzet:

eleinte csak annyi volt a cél, hogy ellazuljak kicsit (kb. 1 éve), zenét se hallgattam, semmi.


Aztán "felfedeztem" milyen jó piásan cigizni... és valahogy "plusz szerotonint" adrenalint szabadít fel, és baromi jó ha kicsit becsípve cigarettázok...


most már kifejezetten szeretek berúgni (1,2 dl vodkát iszom, 0,5 dl-el többet, mint 1 éve) hozzá 3-4 sör... (anno ez max 2 sör volt)

És már nemcsak azt a "lazító" érzést keresem, hanem azt a nagyon jó kedvet, esetleg felejtést is néha (ha nagyon szar a kedvem, és például a melóhelyi ártalmakat szeretném elfelejteni...) a zenehallgatásra is rászoktam, mennyire jó piásan...


amíg egyetemista voltam, moderálva ittam alkoholt, persze, buliztam, de heti 1-2X max...

3.évemnél már heti 1 alkalom sem volt...


most meg heti 4-5X rúgok be (munka után, ha aznap dolgozom), ha szabadnapom van, akár reggel / délelőtt / koradélután is... nem napszak függő...


Tisztában vagyok a következményekkel!!!

Tudom, hogy káros a májamra nézve, a neuronokra, agysejtekre...


Csak nagyon nem vagyok boldog.

Kb. semmi nem nevettet meg.. vagy ritkán... nincsenek barátaim, nem poénkodok úgy emberekkel mint más a haverjaival...


A családom vidéken él (én Budapesten). Egyedül élek, személyes okokból kifolyólag nem is kívánok mással együtt élni, albérlőtárssal.


Viszont egy barátot / pasit nagyon szeretnék, de nincs... :( nem találok... én mindenkiben csak azt látom, hogy k._rni akar... és így ennyi.. vagyis a korosztályomban. Én 24 éves vagyok. Nagyon egyedül vagyok néha.

Ha dolgozom, el tudom felejteni, ha sok a teendőm.


De ha például egy szabadnapomon egyedül utazgatok, és például ruhát vásárolok magamnak, eszembe jut, mennyivel jó lenne meginni valakivel egy kávét, vagy elmenni egy moziba, vagy valami...

Mit tegyek?


Melóhelyen is egyedül vagyok (az esetek 90%ában) mert ez egy ilyen hamburgerező-bódé szerűség, egy személy ül benne (kicsi; értsétek: nem nagy vállalkozás, nem egy étterem. Egy kisebb bódé szerűség, hamburgert ill. egyéb ételt kell készíteni, és egy személy bőven elég.

A tulaj persze néha jön, hozza a mirelit árut, stb, megnézi minden OK-e, kell-e valami felszerelés, de ennyi...


A munkám néha stresszes (hétvégén), hétköznap, pl. egy kedd teljesen átlagos, jó, nem stresszelek le.

de nem is ez a baj... mit tegyek?


A szüleimnek nem akarom elmondani az alkohol gondjaimat... úgy érzem, ez az én saram, nem is tartozik rájuk. 24 vagyok, és aggasztani se akarom őket.


Úgy érzem, néha csak az hiányzik hogy jókedvű legyek.

És ehhez kell az alkohol...

Most próbálok dolgokat találni... eddig például nem is nagyon sorozatoztam, most találtam egy nagyon jó sorozatot, ami megnevettet és amit imádok nézni, és olyan jó úgy magadtól nevetni :) (alkohol nélkül, úgy hogy a sorozat nevettet meg)


Vagy pl. melóhelyen, jön egy vendég, és mond egy vicces sztorit, de ugye dolga van, megvárja míg elkészül a hamburger, és megy tovább...


vagy pl. facebookon vannak csoportok, ahol vicces, mindennapi történetek vannak, azokat szeretem olvasni :)


csak valahogy mégis, az alkoholhoz nyúlok sokszor, főleg ha egyedül érzem magam.

Mit tegyek?


24/l



2018. szept. 15. 02:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit leírsz az sajnos egy lezüllés felé tartó tendencia, amit a saját érdekedben nem kellene tenned a te korodban.


Sajnos a mai világban, ezen a kultúrkörön úgy nevelődik az ember, hogy függő legyen. Függjön a társadalmi elvárásoktól, függjön a másik embertől, annak véleményétől, függjön a megítéléstől, hogy "mit tett le az asztalra" stb.

Teljesítmény, eredményorientált értékelés, függőségi hajlam - ezek mind mind ideális alanyt nevelnek az emberből a fogyasztói társdalom számára és szolgalelkűvé tesznek.


De jó hír, hogy ez elkerülhető.


A lényeg, hogy kell egy paradigmaváltás, miszerint szeretet önmagadat. Tiszteled azt a lényt, aki te vagy.

De nem egoitás alapon, henem tiszta tudattal.


Tedd fel magadnak a kérdést: "Ha nem gondolsz jóra és rosszra, mi a te igazi arcod?"


A dolgok ugyanis nem jók és rosszak, ezt a dualitást magunk gyártjuk csak le.


De ha a szellemi autonómiát el tudod érni, akkor nem leszel függő.

Gondold csak el: ha azt a tudatot, hogy te ki vagy és hogy érzed magad, ennek a kulcsát más ember kezébe adod, akkor attól fog függeni a jól-léted, hogy mások milyen visszacsatolásokat adnak neked. Ugye te sem akarsz ennyire kiszolgáltatott helyzetben élni és alárendelődni?


Ha biztos vagy magadban, az öntisztelet és önszeretet, valamint a szellemi autonómia ad egy olyan kisugárzást, ami még társaságilag is bevonzóan hathat, de kérlek, ne függj ettől.


A cigi egy mocskos és büdös lúzer image. Tipikusan a gyenge emberek ál-magabiztos álvagány álmenő pótcselekvése. Kiszolgálod vele a gyártókat, hagyod magad lehúzni anyagilag. Az alkohollal is hasonló a helyzet, bár néha egy kisebb mennyiséget meginni nem elítélendő. De az önzüllesztés kicsit olyan elvárás a világtól, hogy "vegyél már észre, itt vagyok, történjen már valami". De ezzel az a baj, hogy kívülről várod a megerősítést, holott tudatossaggal, a saját határaid meghúzásával többre mennél.

Egy autonóm ember elvan magával is, nem reszket azért hogy valaki vele foglalkozzon, ám egy autonóm embert jobban szeretnivalónak tartanak, tehát a társasági élethez is jobb annak lenni.


Aki tudatosan él, annak útja van, aki nem, annak sorsa!

2018. szept. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az nagyon pozitív hogy tudatosult a dolog, hogy ez nem jó. már csak az akaraterő kell, hogy le tudj erről mondani. ha nem megy, érdemes lenne egy pszichológust meglátogatni.
2018. szept. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma az, hogy elhagyatottnak érzed magad, és nem tudsz kivel kapcsolódni, és ez nagyon le tudja rombolni az embert. Nekem is volt egy olyan időszakom még korábban, amikor elkerültem a barátaim és családom környezetéből, és volt, hogy hetekig nem is beszéltem senkivel, csak felkeltem, bejártam, hazajöttem, és próbáltam valamivel kitölteni az ürességet. Ha pedig nem tettem volna egy év után magamtól erőfeszítéseket, hogy ez változzon, valószínűleg nagyon mélyre zuhantam volna én is.

Fontos, hogy legyen legalább egy barátod, akivel tudsz érintkezni, és néha találkozni, megosztani vele a gondolataidat, érzéseidet, mert az embernek szüksége van arra, hogy stimulálva legyen ilyen téren is, úgyhogy én a helyedben nyitnék mások felé, és barátkoznék első körben. Gondolom, mivel emberekkel dolgozol, így a kommunikációval nincsenek problémáid.

Továbbá nagyon fontos, hogy milyen téren vagy még elégedetlen az életeddel, amitől kudarcnak élheted meg. Mi történt az egyetemmel? Meglett a diplomád?

2018. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért éri meg Bp-en élni és hamburgert sütögetni, miközben a fizetésedet, amivel esetleg többet keresnél, mint vidéken, elszórni piára meg cigire.

Szerintem menj haza!!! Jobb lesz. Nem kötelező minden vidéki kislánynak Budapestre jönni, csak mert ez a szokás. Nem is értem, komolyan. Gondolom, az albi sincs ingyen.

2018. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írhatsz.
2018. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első lépésként próbálj társalogni. Mondjuk nem igazán értem, hogy miért nem akarsz albérlő társat magad mellé, hiszen akkor lenne kivel beszélgetni, még ha zsörtölődsz is néha, jobb mint egyedül lenni a lejtőn lefelé. Aztán vannak különféle csoportok, akár facebook, akár chat, akár összejárogatós, ami pont ezért van, hogy beszélgessetek. Egyetemet végeztél és egy ilyen kis bódéban dolgozol? Ezen is lehet változtatni kéne. Ugyan a külsőd nem ismerem, de a pasi téma, ismerve a férfitársaimat olyan, tisztelet a kivételnek, hogy legyen cicababa, vagy legalább vonzó. Értsd ez alatt a ruhákat, a sminket, a frizurát, tehát nem kell 5 centis műköröm, homlokig érő műszempilla, másfél kiló vakolat, de egy minimumot a pasik többsége elvár. Nagyon furán hangzik, de az értelmes réteg az, aki nem igazán az túlzást várja el, inkább az átlagosságot. Párkapcsolati kérdésben sosem baj, ha van valaki, akivel meg lehet beszélni ezt. Egy jó barátnő mondjuk.

Az alkohol problémád nem magától jött, hanem mint le is írtad, ered egy másik gondból adódóan. Az jó, hogy próbálod megtalálni azt, amitől alkohol nélkül is jó kedved lehetne. Az, hogy 24 évesen heti 1x, vagy havi 2-3x elmész bulizol egy jót és részeg leszel, még belefér, de a heti 4-5 már nagyon nem. Talán egy pszichológuson is el kéne gondolkoznod, hogy beszélni vele. Akár egy alkohol területes szakpszihológussal, akár egy körzeti államissal. De lehet, hogy segítene egy háziállat, vagy még ezer más dolog. Mivel nem ismerlek, így nehéz azt mondani, hogy akkor csináld ezt, meg azt. Párkapcsolati gondokra ott vannak az ilyen oldalak, mint a twoo, badoo, origorandi, meg hasonlók, de vannak fb csoportok is. Lényeg az, hogy próbálj nem egyedül lenni, akár munka, akár magánélet. Valami kérdésed lenne még, akkor írj nyugodtan.

2018. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi a helyzet kérdező? sikerült "javulni"? :)
2018. okt. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!