Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebayről szeretnék rendelni...

Unikorniswaifu kérdése:

Ebayről szeretnék rendelni egy csomagot ilyen 30 ezer forintos összegben, igen csak ebayről tudok mert magyarországón nincs más választás, szerintetek megtegyem? És mennyi lesz a vám?

Figyelt kérdés

2018. szept. 19. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha szállítási költséggel együtt kerül 30000 forintba, akkor 27% ÁFA-t és vámkezelési költséget (3500 Ft ha Magyar Posta hozza a csomagot) kell ráfizetni. Ez összesen 11600 forint, a postásnak kell fizetni, amikor viszi ki a csomagot.


Persze csak akkor ha megfogják a csomagot Budapesten. Ha kicsi a mérete és nincs feltüntetve a CN22-es cetlin a valós értéke, akkor jó eséllyel átcsúszik a rendszeresen és nincs vámköltség.


Én pont ma kaptam ajánlott levélben az értesítőt, hogy vámkezelni kell az egyik csomagomat, mert 32 USD van ráírva a CN22 lapra. Többszáz csomag után ez a legelső eddig (pedig voltak húzós tételek korábban). Elvileg 22 USD felett (és 150 USD alatt) 27% ÁFA + vámkezelési költség terhelődik a címzettre, de van egy kiskapu az EU-s jogszabályokban, ami lehetővé teszi, hogy kb 42 USD alatt ne kelljen fizetni.


A jogszabályt idézve küldtem vissza e-mailben a vámkezelési megbízást és a PayPal-igazolást, hogy tekintsenek el a vámkezeléstől.

2018. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!