Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért változott ennyit a...

Pumukli alfahím kérdése:

Miért változott ennyit a világ? A régi időkben egy nő szült és szépen felnevelt 8-10 gyereket. Ma már sok nő azért nem szül, mert jaj hát mit mondanak a barátnők ha felszed 2-3 kilót. Kinek a hibája az hogy idejutottunk?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 17:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Hat nem tudom, en nem a kilok miatt nem akarok kinyomni magambol 8-10 kolkot.....
2018. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
33%

Olcsó kifogás. Nem a gyerek az oka. Gyerek nélkül is nagyon sokan lusták lefogyni, hisz nem hiába Magyarország a 4. legelhízottabb ország a világon.


De kérdem én, a magyarok többsége miért a múlttal és a jelennel foglalkozik állandóan és a jelennel meg nem?

A múlton nem lehet változtatni, a jövőt pedig nem ismerjük.

Éljünk már könyörgöm a jelenben!!!

2018. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
29%

Kirakat életet élünk.

Sok van kint, de a fele sincs bent...

Egyébként azért nem vállalnak legtöbben, mert anyagilag sajnos az emberek most roszabb helyzetben vannak mint úgy 30-40 éve.

2018. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Talán régen nem lett egyből lecserélve, ha felszedett 2-3 kilót, elmúlt 30, vagy apuci nem tud rá többé nőként tekinteni, mert anya lett.
2018. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%

Ennek több oka van:

Modern fogamzásgátló eszközök

Alacsony csecsemőhalandóság

A nők munkába járása

A nők nem tenyészkancák, hogy csak szüljenek

Mindenki szabad akarata, hogy szeretne-e gyereket, ez nem tartozik másra.

2018. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Nem azért nem szülnek a nők 8-10 gyereket, mert félnek, hogy kövérek lesznek, hanem azért, mert a női egyenjogúsági törekvések eljutottak odáig, hogy a nőt nem azért tartják, hogy mint egy állat, folyamatosan nyomja ki magából az utódokat.


Ugyanakkor néhány sokkal hasznosabb kérdés a témában:

- A régi időkben egy férfi keresett annyi pénzt, hogy el tudta tartani a tenyészkancáját, meg a 8-10 porontyát. Ma már miért nem keresnek ennyit a pasik? Kinek a hibája, hogy ide jutottunk?

- A régi időkben a férfiak is akartak 8-10 kölyköt, ma meg már úgy kell vadászni azokra a pasikra, akik egyáltalán akarnak családot alapítani. Rengetegen félnek az elköteleződéstől, még házásodni sem szeretnének, nemhogy gyereket. Kinek a hibája, hogy ide jutottunk?

2018. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%

Őszinte én nagyon is örülök, hogy ennyit változott a világ. Egyik ismerősöm nagymamája 15 gyereket szült, ebből 5 meghalt. No comment, bocs, ez se hiányzik a régi időkből! Maradék 10 összevissza a családba, természetesen csorok voltak, egész nap dolgoztak és úgyse volt csak egy nyamvadt tanyajuk. ..

Én nem 3 4 kiló miatt vagyok oda, híztam bakker 15öt, mert feküdni kellett majdnem végig. Cukros is lettem.

Letojom ki mit gondol, de ezt akkor se vállalnám be még 8x, ha fizetnének.

És te, szaporodtál már, mondcsak? Vagy csak a pálya széléről kiabalsz be?

2018. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem szül minden nő 8-10 gyereket. Így is nagy a túlnépesedés. (Persze tudom, "szülj egy magyart" hadd vándoroljon ki az is, amikor ráeszmél hogy máshol kevesebb munkáért jobb életszínvonal jár.) 23 vagyok, én sem tervezek szülni, és a barátom sem szeretné, hogy szüljek. Mi örökbefogadáson gondolkodunk, hogy azok se maradjanak árvák akiket az anyjuk 3-6 tesó mellett szült de se nevelni se eltartani nem sikerült...
2018. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
98%

Regen azert szult annyit, mert nem volt hatekony fogamzasgatlas, es nem azert, mert annyira akart.

Es nem is lepett le a kedves papa par gyerek utan, hanem eltartotta a csaladot, tekintve, hogy 8-10 gyerek mellett nem lehet dolgozni, es nem is nagyon tanittattak a lanyokat.


Szerencsere, a dolgok megvaltoztak, es a nonek nem kell kenyszerbol tenyeszkancanak lennie.

2018. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

Mikor a szülőfalumról írt könyvben megláttam ezt a diagramot, én is nagyon kíváncsi lettem hogy kb. 1960-tól miért kezdett zuhanni a falu népessége.

A falu népességének alakulása 1700-2000 között

[link]

Több embert is megkérdeztem ott erről. A közös véleményük az volt hogy akkor voltak az államosítások és onnantól kezdve napjainkig modern rabszolgák lettek az emberek. Vagyis mindenki dolgozik és számlákat fizet. Persze régen is dolgoztak, sőt többet és keményebben, csak hát maguknak és családjuknak otthon. Ez a nem mindegy.

Az államosítások előtt például nem csak a nagyanyám volt háztartásbeli hanem a nagyapám is otthon gazdálkodott a saját birtokán. Hát úgy könnyű volt 7 gyereket felnevelniük és felépítkezni nekik és saját gazdasághoz segíteni őket. Más volt a helyzet például a szüleimel akik a TSZ modern rabszolgái voltak. Ők csak 2 gyereket neveltek fel.

2018. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!