Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi pontosan az a parasztlengő?

Mi pontosan az a parasztlengő?

Figyelt kérdés

Annyit tudok hogy nyújtott kézzel , tenyérrel "leütni" valakit,de nem tudom hova kell ütni...

Fülre? Hátra? Tarkóra? Hova?



2018. szept. 24. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked, hát szétröhögtem magam rajta. :D Egyébként szívesen! :)


Képzeljünk el egy olyan szituációt, amikor két cimbora bemegy az ivóba, és kb. másfél liter rizling elfogyasztása után kitör rajtuk a kötözködhetnék. Sokszor még indító bakfitty sem kell, máris megkínálják egymást valamilyen csapottal. Szerencsés esetben akár egy parasztlengő is előkerülhet a tarisznyából, mert ezek a földműveléshez szokott népek nem tudnak Bruce Lee-k módjára hadonászni. Enyhe terpeszbe állnak, a jobb kezüket a testük forgástengelyéhez merőleges irányban kitartják, majd egy derékpörgéses rásegítéssel oly módon próbálják fültövön csapni a velük szemben tartózkodót, hogy a karjuk vonala a kopernikuszi bolygómozgást imitáló pályán kapcsolódik a megcsapandó testrészhez.


Akinek ez túl bonyolult, képzelje el azt, ahogy a parasztemberek kaszálnak. Az eszközzel végzett suhingatásos mozgást kicsivel följebb kell korrigálni, máris megvan a tökéletes parasztlengő. Mindebből következik, hogy ez az ősi magyar ütésforma a kaszálás egyenes ágú leszármazottja, ami egyáltalán nem meglepő, tekintve, hogy elődeink a sok kaszálás miatt a verekedést is ennek ritmusára végezték.


Kezdetlegessége ellenére a parasztlengőben megvan minden adottság, ami az ellenfél kinyuvasztásához szükséges. Tény, hogy viszonylag könnyű kivédeni, mert aki fölemeli a karját, mintha a kaszálás közben keletkezett verejtéket próbálná letörölni a homlokáról, a süvöltve érkező parasztlengőt megakasztva olyan rezonanciákat vált ki az elindítójában, hogy az gyakorta el is szellenti magát. De aki elbambul és telibe kapja a parasztlengőt, szinte biztos, hogy kecskebékát formáz a kocsma olajjal és száraz homokkal feltörölt padlóján.


A parasztlengőt tudatosan ma már csak kivételes esetekben használják, mert a vidéki parasztság – ugyanúgy, mint a városi – karatefilmekből kupálódik, így valóságos szenzáció, ha egyik másik eldugott búcsúban fölbukkan belőle egy viharvert példány. A gyűjtők ilyenkor rögtön ott teremnek és lepkehálóval, mobiltelóval meg egyéb alkalmatossággal befogják, hogy laboratóriumokba szállítva jó pénzért túladhassanak rajta. Köztudott ugyanis, hogy bizonyos centrumok csinos summát fizetnek a magyar parasztlengőért, mert megfelelő technológiával kientrifugázható belőle a szittya magyar nyakonvágás, aminek eredete egészen az Árpád korig nyúlik vissza.

2018. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah, az lemaradt, ahogy olvasom, igen, fülre kell. :DD
2018. szept. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Baromi jó leírás, tetszik :D


Én kicsit konkrétabban írnám le; a parasztlengő egy horog, amibe az egész felsőtest beledől/belelendül. Hátrahúzott karral és hátranéző csípővel indul, és az egész test rámozdul a célpontra. Ököllel ütik, fültőre elvileg de ha eltalálja a fejet már jó. Bazi nagy erőt bele lehet vinni, de lassú és ormótlan támadás amit egy figyelmes ellenfél könnyen kivéd, és mivel az ököl és a lendület megy tovább, ilyenkor el szokás esni.

2018. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem az én érdemem, én csak kicsit kutakodtam, (Google a barátom, tudod..), de azért köszi! :))
2018. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!