Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erről a mondatról mi a vélemén...

Erről a mondatról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

”A jó győzedelmeskedik a rossz felett.”


Csak, mert én valahogy nem így tapasztalom... Inkább fordítva. Az esetek nagyrészében a rossz felülkerekedik a jón és, aki úgy gondolja, hogy mindig a jó győz, az burokban, mesevilágban él.



2018. szept. 26. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában csak a vallásos emberek delúziója ez. Néha esetleg a túl naív de mégsem vallásosaké, de általánosságban aki annyira naív az vallásos is.
2018. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha istené az utolsó szó, miért van az, hogy a szexuális erőszakok nagyrésze ki sem derül és az ürge békében hal meg, ráadásul még saját nyughelye is lesz? Aztán persze, nyugodjék békében... Meg persze, isten bocsájtsa meg a bűneit. Ha isten létezik is, sok lelke nincsen...

De vegyük például a rákos betegeket, akik meghalnak. Isten ezt, hogyan tenné jóvá? Jajj! Csak nem megsegíti az áldozat családját? Na menjetek már!

Én nem ítélem el a keresztényeket, de amikor papolnak nekem az feltud b@$zni rendesen...

2018. szept. 26. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne mi volt a válaszommal a probléma, milyen igazságra "esküdtem fel".


Nem pontoztam le senkit.


#1 voltam.

2018. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én, mint írtam, nem ítélem el a keresztényeket, nem nézem őket hülyének, mindenkinek szíve joga eldöntenie azt, hogy miben hisz. Azt viszont nem tűröm, amikor elkezdenek papolni nekem.

Igazság... Mindenki szerint azaz igazság, amiben hisz és akárhogy próbálod neki elmagyarázni, ő nem fog emiatt hinni abban, amiben te.

Te például hiszel nekem? Nem... Na, kapizsgálod? Minek higyjek neked, h te sem hiszel nekem?

Egyszerű logika az egész.

2018. szept. 26. 12:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Inkább az, hogy a rossz győzelméhez csak az kell, hogy a jók ne csináljanak semmit.
2018. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem igaz, de azért azt vegyük észre, hogy a valóságban nem minden fekete és fehér. Nincs olyan, hogy valami csak rossz vagy csak jó, csak mi emberek általában nem figyelünk eléggé, hogy az érem mindkét oldalát egyszerre lássuk.
2018. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

- A jó győzedelmeskedik a rossz felett?


Ha 'igent felelsz, kapsz tíz körmöst; ha 'nemet felelsz kapsz tíz körmöst.

Hogyan felelsz(?)

2018. szept. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is fordítva igaz.
2018. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!