Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
19 vagyok, jelenleg okj-n tanulok gépgyártás technikusnak de egyáltalán nem érdekel, sőt utálom! Csak azért maradtam okj-n mert a szüleim azt mondták. Ezzel jól lehet keresni, ebbe van a jövő stb. Igaz, de ha nem szeretem csinalni akkor hiába. Most vettek fel egy nagyon jó céghez gyakorlatra, de nem merek felmondani, se elmondani itthon mert elküldenének a sóhivatalba!

2018. okt. 8. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:

hát ez egy függőségi viszony, kezdésnek told le ezt az OKJ-t


és mi érdekel? mivel foglalkoznál szívesen?

2018. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érdekel a foci mivel focizom, de iskolai dolgok közül biológia, földrajz ami érdekel.
2018. okt. 8. 21:31
 3/9 anonim ***** válasza:

focit azt max hobbinak tartsd meg


és mit dolgoznál szívesen?

2018. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináld meg az OKJ-t és nézd meg milyen a cégnél.. Ha tényleg nagyon jó a hely, és tudsz is utána menni dolgozni oda jó pénzért, akkor menj.Lehet hogy időközben megszereted a szakmát. De ha nem is lesz így, elindulni mindenképpen jó, hogy megszedd magad egy kicsit, és később (ha már adott minden feltétel) akkor szépen lassan kezdhetsz áttérni arra amit szeretnél, akár fel is mondhatsz. Ha van időd akkor közben képezd magad abba az irányba önszorgalomból. Én úgy vélem jobb kicsit rosszul indítani, de biztosan haladni a cél felé, mint egyhelyben tántorogni. Ha csak úgy hagynád az egészet, azzal sok idő menne el fölöslegesen, amit (ha csinálod ezt) egyébként felhasználhatnál a cél eléréséhez. Ha úgy érzed nehezen bírod ki, csak gondolj arra, hogy áldozat nélkül nincs siker, és azért csinálod, hogy életed többi részét azzal tölthesd amivel szeretnéd.
2018. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szívesen lennék sofőr, vagy valamilyen tanár (biosz,föci).
2018. okt. 8. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:

hát a tanári pálya a mai világban itthon nagyon gáz, de ha van hozzá kedved, akkor hajrá :)


a sofőr viszont jó választás több szempontból is! össze is tudod hozni azt, hogy van egy szakmád, mellette tudsz jogsit csinálni, elmész dolgozni raksz félre, raksz le vizsgákat még, pl targoncás meg hasonlók, hogy ha épp nincs jobb azt tudd csinálni (akár kint)

meg ugye a jogsira tudsz gyűjtőgetni

2018. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
há figyelj, ha nb1 szinten tudsz focizni, akar azt is megprobalhatnad. nem olyan nagy tehetseg kell ahhoz es a fizetes se rossz. vagy szerintem meg az nb2be is megkeresik a minimalber 2-3x szoval
2018. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sikerült a suli szóval gratula, nekem sem tetszik ez a szakma amiben vagyok, ugyan az a helyzet mint veled de már ha itt vagyok akkor be fejezem.

Fociból azért sokat kell gyakorolni hogy meg élj, meg szerintem már ne nagyon erõltesd hogy ebbõl élnél meg de semmi sem lehetetlen :-)

Ha végképp nem tudod hogy mi akarnál lenni gyûjcs pénzt és utazz egy kicsit.

Sofõr az jó ötlet de nem ajálanám életed végéig ezt a munkát fiatalon még oké de 40 év felett abba kell hagyni mert egyre megterhelõbb és ugyan azt várják el tõled mint a 25 évestõl, nem néznek ember számba a cégek 95% napi 13-15 óra meló ha 4 kézben mentek akkor 18 óra meló, a zseged el zsibbad a sok üléskor amikor hosszú fuvar van, dugó-dugó hátán és ezt csak úgy mondom mint egy kamionos fia, nem beszélve keveset vagy a családdal, nincs idõd semmire ha haza mész stb..

És most úgy áll a családi helyzetünk hogy a szülõk sokat veszekednek ez a szar munka miatt, mindenhol csak basztatnak a cégek 95% egyszer menj vasárnap 22:00 kor aztán Hétfõ 3:00 stb..

Nincs benne semilyen rendszer, nem tudsz alkalmazkodni, fiatalon még jó, gyûjcs pénzt aztán be is lehet fejezni ezt a szakmát, kicsit negativ voltam de ez a teljes igazság, aki szerint jó a sofõröknek az nem tud semmit sem, st22 úr azért nem mod el mimden rossz dolgot ami történik vele stb...


Jöjjön egy kis pozitívum.

Ha nincs lehetõséged utazni akkor jó a sofõr munka de ne csináld örökké, mert nem egészséges ez a szakma de ha nem hiszed majd meg látod bár ez is egy kis negativ volt bocsi.

Na szóval B jogsival furgonozni el tudnál menni azzal sok szép helyre el juthatsz Spanyol, Portugal stb..

Aztán ha tetszik akkor kamion jogsi stb.


Én szeretnék utazni a nyáron amikor szünetem lesz, szóval 4-5 hétre keresek valamilyen furgonos munkát és irány európa biztos hogy fel fognak venni ennyi idõre is mert hiány van belõle, meg persze pár ezer km már vezettem is.

Sok sikert és kitartást.

2018. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nem éveket kell még tanulnod ezt a szakmát akkor mindenképp fejezd be. Par hónapot, max 1 évet megér, és később lehet örülni fogsz hogy van még 1 szakmád. Amúgy ezzel tényleg jól lehet keresni. Tanárkent töredékét kapnád, ami mondjuk életkezdésnél nem mindegy. A sofőr állás nem olyan jó, mint ahigy hangzik. Belföldibe a bért inkább hagyjuk, ha meg nemzetközibe gondolkodsz, az meg otthontalan élet. Amúgy a jogsik hozzá egy vagyonba kerülnek
2018. okt. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!