Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi szövegrész kézről? Te hogy értelmezed?

Figyelt kérdés
„Másrészt nyomatékot kaphat az a meglátás is, hogy a hiszékenység és elvakultság teret enged az elvetemültségnek. Vele a gonoszság úgy nyomulhat be a világba, hogy a rend helyreállításának lehetősége esetlegessé, külső körülmények függvényévé válik. ”
2018. okt. 31. 00:39
 1/8 A kérdező kommentje:
*Szövegrészletről
2018. okt. 31. 00:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem a mai világban lévő káoszra emlékeztet...

A hiszékenység együttjárója az elvakultság. Az elvakultság pedig elvetemültséghez vezethet. Az elvetemültség, gonoszság elsőbbrendű lesz mint a rend, tehát a rend, mint másodlagos dolog lesz, külső körülményeket okolva, stb...


Összességében a " nem tudás " jut róla eszembe.

2018. okt. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet értelmezni emberi kapcsolatok terén is?Nekem egy olyan szituációt jutatott eszembe.Mondjuk dühödben megbántasz valakit.Utánna azon az illetőn múlik,hogy engedi e jóvátenni a dolgot.Ìgy ő lesz a "külső körülmény"Ennek az értelmezésnek van értelme?
2018. okt. 31. 01:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jó meglátás :)
2018. okt. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fentebbi kérdés is a tiéd? Kezedbe került egy komolyabb hangvételű könyv? Hány éves vagy?

Azt tudtad, hogy a szövegkörnyezetből kiemelve teljesen máshogy lehet értelmezni egy mondatot?

Pl. ezzel a kiragadott mondattal egyáltalán nem értek egyet. Nem gondolom, hogy a gonoszságnak kifejezetten a hiszékenység vagy az elvakultság engedne teret. Megy az neki máshol is. De a teljes gondolatmenettel könnyen lehet, hogy mást jelent az egész.

2018. okt. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mondjuk dühödben megbántasz valakit.Utánna azon az illetőn múlik,hogy engedi e jóvátenni a dolgot."


Ha a jóvátételnek az a célja, hogy megbocsáss magadnak, akkor ahhoz nem kell a másik.

2018. okt. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Két szó jutott róla az eszembe: fasizmus, kommunizmus.
2018. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdezőtöl nyúltam a szöveget,a megválaszolatlanok között volt.Ő a szerzőt kereste,engem maga a szöveg jelentése
2018. okt. 31. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!