Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a gond a magyar mentalitással?

Mi a gond a magyar mentalitással?

Figyelt kérdés

Őszintén: a hozzászólások, cikkek, egyéb vélemények alapján a nyugat-európaiak már-már irreálsan tökéletesek, irrálisan pozitívak, irrálisan jókedvűek, irreálisan jól tudnak küzdeni, nagyon közösségcentrikusak, nagyon szeretik az új dolgokat... Mindenben ügyesek, szépek és jók, tökéletesek, a nap is 36 órából áll számukra...

Érdekes, én keveset tapasztaltam, de ebből a kevésből is totál ellentétes következetést tudtam levonni, apró példák: nagyon szemetes vonat érkezett Berlin felől Pozsonyba; Bécsben sem kedvesebb egy eladó vagy akár egy vécésnéni, a tömegközlekedésen a közlekedési morál nem tűnik jobbnak, itt, nálunk pedig egyesen borzalmasan viselkednek a turisták: hangoskodás, tolakodás stb.


Mi az igazság?

Tényleg ennyire gyengusok vagyunk mi, magyarok?

Most konkrétan a mentalitás érdekel, NEM a politika!


2018. nov. 4. 20:51
 1/4 tothp ***** válasza:
Nyugi. Nincs ekkora baj. Az átlag szinvonal talán kiegyensúlyozottabb, de az egyes emberek se nem rosszabbak, se nem jobbak nálunk.
2018. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Nekem jó a mentalitásfosm.
2018. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Minden. Úgy rossz, ahogyan van.
2018. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Tőlünk nyugatabbra/északabbra, de még délebbre is sokkal tanultabbak, kiegyensúlyozottabbak, empatikusabbak, értelmesebbek az emberek (kivéve a franciákat). Itthon baromi nagy a sötétség, azért ilyen könnyen megvezethetőek az ostoba suttyók, ami a politikai elitnek (párttól függetlenül) nyilván nagyon előnyös. És ehhez kötődik egy erősen depresszív, irigykedő, rosszindulatú, gyűlölködő mentalitás, mert "ha nekem szår, másnak se legyen jobb".
2018. nov. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!