Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagáltok ha láttok...

Ti hogyan reagáltok ha láttok szemben veletek egy értelmileg sérült felnőttet vagy gyereket?

Figyelt kérdés
2018. nov. 16. 02:05
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Tehát fogyatékos, aki nem tud mozogni, beszélni, stb?

Semmit, max kicsit sajnálom, hogy ilyen szar betegsége van.

2018. nov. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Te hogyan reagálsz, ha látsz veled szemben egy beképzelt majmot, aki azt képzeli magáról, hogy ő a tökéletesség mintaképe és semmi fogyatékossága nincs, közben még annyit sem tud, hogy arról, hogy valaki értelmi sérült, nem tehet, és attól mert értelmi sérült, még nem igényel semmiféle reagálást vele szemben ülő vadidegenektől...
2018. nov. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Kikerülöm mint bárki mást, talán egy minimálisan nagyobb ívben hogy ha ne adj isten olyan problémája van hogy nem bírja ha közel mennek hozzá, belépnek a komfortzónájába vagy ránéznek akkor ebből ne legyen probléma.

Lehet erre egyáltalán másképp reagálni, szerintem attól hogy értelmi sérült még nem kell vele gügyögnöm, sajnálnom vagy megvetni, nekem ő is csak egy vadidegen aki kicsit más mint az átlag.

2018. nov. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Ahogy a szüleink tanították, hogy ilyenkor hogy kell viselkedni...
2018. nov. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Én elkezdek féllábon ugrálni 3 percig aztán cigánykereket vetek kétszer.

Nagyon értelmes kérdés, aludhattál volna inkább.

2018. nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Én az autistákhoz máshogy viszonyulok. Ők valahogy mindig vidámak, mosolygósak, és a szeretetüket sokkal gyakrabban és intenzívebben kimutatják, mint az egészséges emberek. A velük együttélőknek nyilván hatalmas kihívás és sok nehézség, de van szép oldala. Volt is egy cimborám, akinek a húga autista, néha amikor találkoztam vele, úgy tudott örülni, mint senki aki normális. Tök szép emlékek. Rájuk valahogy szívmelengető nézni.

A többi értelmi fogyatékos csak sajnálatos.

2018. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
72%
Igazából ugyanúgy mint amikor bárki mást meglátok.
2018. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmit igazából,mit kéne reagálnom?

Max.érdekesnek tartom,milyen lehet így élni,de nem nézem le vagy ilyesmi.

2018. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!