Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 év masszív számítógépes...

30 év masszív számítógépes játék milyen nyomot hagy az emberben?

Figyelt kérdés
3 évesen, 1986-ban kezdtem ZX Spectrumon a játékot magnókazettákal, majd 1989-1994-ig C64, 1994-től 2007-ig PC, majd 2007-től 2015-ig Xbox360. A platformok összes nagyobb akció, stratégia és kalandjátékát szétjátszottam. Mellette tudtam sportolni, és elvégeztem egy egyetemet, munkám is van azóta, tehát mondhatni az eletemet nem tolta el. 2015-ben, az utolsó játék, a GTA V végigjátszása után megszületett első gyermekem, azóta azt hiszem, végleg abbahagytam a számítógépes játékot, mondván, hogy olyan apa mintát akarok mutatni gyerekeimnek, aki a valóságban él, nem a virtuális világban. Biztosan fogunk játszani, nem fogom tiltani, de nem lenne jó, ha annyit játszana, mint én, mert legbelül sejtem, hogy valami kárt okozott a rengeteg játék. Talán a valóságos élmények tűnnek túl gyérnek és unalmasnak.
2018. nov. 16. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
És miért baj ha a való életben szinte semmi se olyan érdekes mint egy játékban ami éppen tetszik? Te is írod, hogy gyereked van, ezek szerint sikerült normális emberi kapcsolatot kialakítanod ahol a felek kellően megbíznak egymásban. Akkor miért ne lehetne akár minden nap pár órát játszani? Attól, hogy sokan lenézik ezt a hobbit, mert igazából fogalmuk sincs róla, hogy némelyik játéknak milyen gazdag világa van, és a való életben kb. semmi nincs ami a közelébe érne még ne legyen nyomás rajtad. Persze van akinek az agyára megy de amíg az ember nem hanyagolja el magát miatta, dolgozik, figyel az egészségére, nyitott marad az emberek felé akkor nem olyan mintha drogos lenne vagy ilyesmi. Persze az sem mindegy milyen játékokról beszélünk.
2018. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A második gyerek érkezése megoldotta a dolgot, mivel idő nincs játszani, ha jól akarom csinálni az apa teendőket. Most a nyugodt percekben könyvolvasással enyhítem a valóság unalmát. De ott van bennem, hogy 5-6 játék van azóta, amiket ha a gyerekek felnőnek annyira, hogy idő lesz, végig fogok tolni. Nem bűntudat van bennem, csak úgy éreztem, hogy a játékok miatt tűnhetnek unalmasnak egyes valóságos programok.
2018. nov. 17. 07:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Fejlesztik a reflexet, problémamegoldó készséget, akár az emberismeretet is (ha nagyobb hangsúlyt fektetnek egy NPC-re) és nem mellesleg a képzelőerőt :)
2018. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb, értelmesebb dolog játszani, mint a kocsmapultot támasztani. Nincs vele semmi baj. Ha a gyerek elég idős, hadd játsszon ő is. Legalább nem egy drogos alkesz lesz belőle. Ha nekem lenne gyerekem én is játszanék vele, de sajnos nincs (soha nem is lesz, mivel nincs párom és soha nem is lesz, undorítóak a mai nők).
2018. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyobbik gyerekem fiú, lassan 4 éves lesz, így elkezdtünk együtt játszani mindenféle építős, kreatív, szerepekkel operáló játékot, ami meglepő módon be tud vonni a “mesevilágba”, így a fiam szemén keresztül átélem a gyerekkori izgalmakat ismét. Jó lesz ez, csak amíg pici volt, kevés volt az engem is lekötő közös játék. Egyébként imádom a gyerekeimet, minden időmet inkább nekik adnám, mint hogy magányosan kockuljak. Nagyon sokat változtam általuk.
2018. nov. 17. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!