Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem az egyetemi...

Hogy kezeljem az egyetemi tanárok és egyes ismerőseim degradáló megjegyzéseit meg a nem vagyok elég jó érzést?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, de csak két éves foszkos képzésen. Két nyelvvizsgám van és 4.5-ös átlaggal jutottam be, 402 volt a felvételi pontszámom. Éppenséggel mehettem volna alapszakra, de semmi olyan nem volt, ami érdekel. Én a jog és a közgáz felé húzom, de pláne a jogra nem egyszerű bejutni. Fizetős szakot nem engedhetek meg.

A tanárok folyamatosan érzékeltetik, hogy ez csak egy ilyen szak meg teszik a rosszindulatú megjegyzéseket. Én sosem gondoltam magam butának azért, mert nem tudok maxos érettségiket írni. Kevés ember ennyire okos.

A másik dolog, hogy amióta a felsőoktatásban tanulok több fiútól is kaptam érdekes megjegyzéseket: egy barátnővel rendelkező srác ismerősöm csak úgy minden előzmény nélkül közölte, hogy nem lennék az esete, egy másik srác azt mondta, hogy hát nem vagyok egy topmodell, de azért kavargatna velem, mert szép vagyok.


Teljesen magam alatt vagyok és folyamat azt érzem nem vagyok elég okos, szép, csinos.

Lehet túl sokat várok el, de néha annyira rosszul esnek azok a dolgok, amiket mások mondanak.



2018. nov. 25. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Magyarországon nagy divat a mások lenyomásával történő feljebb kerülés. Akár a nyílt tengeren a fuldoklók, egymás lenyomásával akarnak fent maradni. Nekem az vált be az olyan embertípus ellen hogy szarkupacnak nézem, ha nem pozitívot jelent számomra hanem negatívot. Szemétbe velük. Egy aranymezőn sem a kavicsot vagy a gyík ürüléket szedik fel hanem csak az aranyat. Vagyis a lehúzó embereket kerüld el, haszontalanok és károsak az egész társadalomra.
2018. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tanárok remélhetőleg nem neked mondják megjegyzéseiket, hagyd figyelmen kívül.

Ha valaki bármi előzmény nélkül olyat mond neked mint amit leírtál, egyszerűűen szó nélkül fordíts neki hátat.

Amit #1 leírt, én is tapasztalom, az emberek igyekeznek másokat lenyomni önmaguk előtt, hogy ilyen módon önbizalmat építsenek.

2018. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt én is folyton csak lenézést, leszólást kaptam a tanárok részéről, vagy akár ismerős évfolyamtársaktól is. Ráadásul válság is volt, a tanárok cégei sem mentek jól, így kivetítették a hallgatókra is a hangulatukat, éveken át azt kaptuk, hogy úgysem lesz munkánk. Remek volt így tanulni.


Aztán ott hagytam az egészet, az addigi tudásommal bekerültem a munka világába és érdekes módon csak elismerést kapok. Nem vagyok tökéletes, hibázok mint mindenki, de látják rajtam a törekvést és azt, hogy szeretem amit csinálok, segítenek a fejlődésben is.

2018. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!