Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az Amilia és Amily két teljese...

Az Amilia és Amily két teljesen különálló névnek számít, igaz?

Figyelt kérdés

Szóval az Amily nem az Amilia becézése. És ha ez mondjuk így is lenne, attól még lehetne úgy is használni?

Előre is köszönöm a válaszokat! <3



#név #becézés #Amily #Amilia
2019. jan. 20. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A két nem nem ugyanaz.


Az Amily mintha az Emily változata lenne.


De ugye tudod, hogy Magyarországon csak akkor adhatsz ilyen nevet eredeti helyesírással, ha a név eredetének országából származik a gyerek/szülő? Egyéb esetben magyaros helyesírással kell, és kérvényezni kell.

2019. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első sorban nem "két nem nem ugyanaz", hanem "két név nem ugyanaz". Ezt akartam írni, csak fáradt vagyok.
2019. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amelia - angol és más nyelvterületen elterjedt

Amélie - francia

Amalia - olasz, spanyol

Amália, Amélia - Magyarországon így anyakönyvezhető

2019. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van még Amilla is:)

Amúgy most már magyar gyereket is hívhatnak nem csak Emíliának, hanem Emilinek is. Ami egyébként kár, mert így, Emiliként, magyarosan leírva becenévnek tűnik, az Emília meg tök szép, komoly, dallamos név:)

2019. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*Ja meg még pl egyszer hallottam, hogy valakit Amelitának hívnak. Ja meg vannak még Amandák, Amarillák is, Amarilisz is van már talán, meg Amadea, ami meg az Amadeusz/Amadeus női verziója:)
2019. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!